Marzena Sieroń i jej droga po medal

3
Mimo, że jest drobną kobietą, każdy mężczyzna czuje przed nią respekt. Marzena Sieroń z Ostrowa Wielkopolskiego ma czarny pas taekwondo, a w ostatnim czasie wróciła z Wysp Brytyjskich ze złotem mistrzostw świata.

Do uprawiania tej dyscypliny sportu namówił ją brat. To właśnie on by jej pierwszym nauczycielem, pierwszym mistrzem. Później zawodniczka trafiła pod skrzydła Mariusza Dumitrescu w Szkole Podstawowej nr 11, po kolei zdobywając kolejne stopnie, pasy i tytuły MP. W końcu w połowie lipca tego roku już jako reprezentantka kraju udała się na MŚ do Birmingham.

Marzena Sieroń podczas MŚ zdobyła złoto w technikach specjalnych oraz trzecie miejsce pucharowe w konkurencji ultimate striker. Odmiana taekwondo jaką uprawia jest nie jest olimpijską.

Marzena Sieroń posiada czarny pas i jest instruktorką taekwon-do. Sama trenuje dwa razy w tygodniu w Ostrowie pod okiem Mariusza Dumitrescu. Jej sparingpartnerką jest Klaudia Szpera. Warto dodać, że srebro z zawodów przywiózł także Karol Adamczewski z gminy Nowe Skalmierzyce, Kacper Bizan z Jankowa Przygodzkiego zdobył brązowy krążek w teście siły.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick