Martwe byki tonęły we własnych odchodach. Sprawę bada policja i prokuratura

2
zdjęcie poglądowe / fot. policja.pl
Makabrycznego odkrycia dokonali przedstawiciele służb, którzy zostali wezwani na teren jednego z gospodarstw rolnych pod Ostrowem Wielkopolskim. Kiedy weszli do budynku, ich oczom ukazały się hałdy nieczystości, a wśród nich sześć martwych byków.

W gospodarstwie znajdowało się sześć martwych byków w stanie rozkładu. Niektóre były już zmumifikowane, jeden padł około tydzień temu i znajdował się przed budynkiem. Przez to ktoś zaalarmował służby, które zajęły się sprawą. – Martwe zwierzęta zostały w czwartek wywiezione, a cztery świnie, które także się znajdowały na terenie tej posesji, przekazano do innego gospodarstwa. Pracownicy wybierają teraz hałdy nieczystości, w których znajdowały się ciała zwierząt – wyjaśnia Powiatowy Lekarz Weterynarii, Dariusz Hyhs.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Sprawę bada policja i prokuratura. – Trwają czynności wyjaśniające. Czynności te wstępnie są prowadzone w kierunku znęcania się nad zwierzętami – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 65-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut dotyczący tego, że od września 2017 do kwietnia 2018 ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad zwierzętami. Przetrzymywał je w niechlujstwie, bez wody i nie utylizował zwłok martwych osobników, które przebywały z żywymi.  Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji, polegający na stawiennictwie się na komendzie trzy razy w tygodniu. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które podlegają dalszej weryfikacji – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Cały czas są gromadzone materiały dowodowe. Trudno określić, jak długo może to potrwać. Będziemy wracać do sprawy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Coś okropnego. W jakich mękach zdychały te zwierzęta. Normalne nikt wcześniej nic nie widział nie słyszał. Bo nie chciał.

  2. Wielka tragedia dla tych zwierząt .Co za znieczulica,i okrutne bestialstwo ze strony właściciela zwierząt. Czy z tej wsi nikt nic nie wiedział co tam się dzieje .Przecież te zwierzęta na pewno z głodu wyły , ryczały , i nikt nie słyszał ? Dziwne to wszystko .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick