Martwe byki tonęły we własnych odchodach. Sprawę bada policja i prokuratura

2
Zdjęcie poglądowe | fot. policja.pl
Makabrycznego odkrycia dokonali przedstawiciele służb, którzy zostali wezwani na teren jednego z gospodarstw rolnych pod Ostrowem Wielkopolskim. Kiedy weszli do budynku, ich oczom ukazały się hałdy nieczystości, a wśród nich sześć martwych byków.

W gospodarstwie znajdowało się sześć martwych byków w stanie rozkładu. Niektóre były już zmumifikowane, jeden padł około tydzień temu i znajdował się przed budynkiem. Przez to ktoś zaalarmował służby, które zajęły się sprawą. – Martwe zwierzęta zostały w czwartek wywiezione, a cztery świnie, które także się znajdowały na terenie tej posesji, przekazano do innego gospodarstwa. Pracownicy wybierają teraz hałdy nieczystości, w których znajdowały się ciała zwierząt – wyjaśnia Powiatowy Lekarz Weterynarii, Dariusz Hyhs.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Sprawę bada policja i prokuratura. – Trwają czynności wyjaśniające. Czynności te wstępnie są prowadzone w kierunku znęcania się nad zwierzętami – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 65-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut dotyczący tego, że od września 2017 do kwietnia 2018 ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad zwierzętami. Przetrzymywał je w niechlujstwie, bez wody i nie utylizował zwłok martwych osobników, które przebywały z żywymi.  Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji, polegający na stawiennictwie się na komendzie trzy razy w tygodniu. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które podlegają dalszej weryfikacji – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Cały czas są gromadzone materiały dowodowe. Trudno określić, jak długo może to potrwać. Będziemy wracać do sprawy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wielka tragedia dla tych zwierząt .Co za znieczulica,i okrutne bestialstwo ze strony właściciela zwierząt. Czy z tej wsi nikt nic nie wiedział co tam się dzieje .Przecież te zwierzęta na pewno z głodu wyły , ryczały , i nikt nie słyszał ? Dziwne to wszystko .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick