Marta Walczykiewicz w dziesiątce Najlepszych Sportowców 2016 roku

0

Kaliska kajakarka, aktualna wicemistrzyni olimpijska z Rio, Marta Walczykiewicz zajęła 10. miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Medium już po raz 82. wybierało Najlepszego Sportowca Roku. – Na medal czekałam 20 lat, na statuetkę sześć – mówiła sportsmenka podczas odbierania statuetki z rąk Moniki Pyrek.

Wygrała Anita Włodarczyk przed Robertem Lewandowskim oraz Pawłem Małachowskim. Najlepszego Sportowca Roku 2016 wybierali czytelnicy Przeglądu Sportowego oraz widzowie TVP. Nominowanych było dwudziestu ludzi sportu, którzy w minionym roku osiągali większe lub mniejsze sukcesy w swoich dyscyplinach. Marta Walczykiewicz przywiozła z Igrzysk Olimpijskich w Rio srebrny medal w konkurencji K-1.

– W sporcie jedną z najważniejszych cech jest cierpliwość. Na medal olimpijski czekałam dwadzieścia lat, na tę statuetkę sześć – powiedziała podczas odbierania statuetki za 10. miejsce w plebiscycie.

Walczykiewicz zdobyła 44 215 głosów. Oto wywiad Bartosza Karasińskiego ze srebrną medalistką IO w Rio w ramach programu „Okolice sportu” na antenie Telewizji Proart. Link do materiału po kliknięciu na obrazek.

Tomasz Wojciechowski

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick