Marszałek protestuje

1
Dziś Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wydał oświadczenie dotyczące słów wypowiedzianych przez Wojewodę Zbigniewa Hoffmanna - podczas przemówienia w dniu 11 listopada na pl. Wolności w Poznaniu.

Oświadczenie Marszałka z dnia 13 listopada 2017 roku

Stanowczo protestuję przeciwko użyciu przez Pana Wojewodę Zbigniewa Hoffmanna – podczas przemówienia w dniu 11 listopada na pl. Wolności w Poznaniu –  słów „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków”.

To nikczemna próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami!

Od lat uczestniczę (niektóre również organizuję) w wielu patriotycznych uroczystościach, z największym szacunkiem odnoszących się do bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny i nie spotkałem się z rzekomym obowiązywaniem „zasady niszczenia pamięci historycznej Polaków”, jak chce to pamiętać Pan Wojewoda.

Również uroczystości Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, pod przewodnictwem Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka, jeśli  różniły się od obecnych, to tylko brakiem tzw. „apelu smoleńskiego”.

Najwyższy szacunek dla Bohaterów był okazywany w Wielkopolsce przed rządami PiS i będzie okazywany po ich zakończeniu, więc apeluję o więcej pokory w ocenie własnych działań!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick