DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

#Marsz4czerwca w obiektywach mieszkańców południowej Wielkopolski! [ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]

To był wyjątkowy 4 czerwca. W wielu miastach Polski, a przede wszystkim w Warszawie odbyły się marsze, których uczestnicy chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec obecnej władzy i pokazać, że chcą walczyć o demokratyczne, zbliżające się wybory. Marsz w stolicy został zorganizowany przez polityków Platformy Obywatelskiej. Wśród maszerujących byli także mieszkańcy naszego regionu, ale z naszym aparatem byliśmy także na marszu w Ostrowie Wielkopolskim.

Fot. Czytelnik Jakub

Około pół miliona ludzi wzięło udział w #Marsz4czewrca w Warszawie. Wśród nich byli także mieszkańcy z regionu południowej Wielkopolski. Mieszkańcy m.in. Ostrowa Wielkopolskiego oraz Krotoszyna nie chcieli siedzieć w domach i dołączyli do tłumu w centrum stolicy Polski. „Bo ludzi dobrej woli jest więcej”, „Szczęśliwej Polski już czas”, „Wolność, równość, demokracja!” – to jedne z haseł, które można było zobaczyć.

W marszu brali udział m.in. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy oraz Lech Wałęsa, były prezent RP. Przemówił także Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Nie krył zaskoczenia frekwencją podczas wydarzenia. – Pierwszym krokiem do zrzucenia niewoli jest być odważnym, aby być wolnym. Pierwszym krokiem do zwycięstwa jest poznać się na własnej sile. Jesteśmy tutaj dzisiaj, żeby cała Polska, cała Europa, cały świat, żeby wszyscy zobaczyli, jak jesteśmy silni! – mówił.

Czytelnicy portalu wlkp24.info, którzy wzięli udział w warszawskim marszu informowali, że tłum był ogromny. Dowodem na to jest wideo z tamtejszego metra.

 

2 Dołącz do dyskusji

Ci, którzy nie byli w stanie dotrzeć do Warszawy, wzięli udział w mniejszych marszach w swoich miastach. Przykładem jest Ostrów Wielkopolski, gdzie w południe grupa kilkudziesięciu mieszkańców wyruszyła spod ratusza, by przejść ulicami Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, Chopina w stronę Parku Miejskiego. – Nie mogliśmy dotrzeć do Stolicy, ale nie wyobrażamy sobie, nie wziąć udziału w marszu. Dlatego jesteśmy tu, w Ostrowie Wielkopolskim – mówił jeden z uczestników.

 

2 Dołącz do dyskusji


Ten artykuł współtworzą nasi Czytelnicy. Bierzesz udział w ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym przez formularz kontaktowy na stronie głównej w górnym menu (znak plusa), na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • J2
  Jerzy 2023

  poniedziałek, 5 czerwca, 2023

  Była #moc ponad pół miliona „spacerowiczów” przeszło 4 czerwca 2023 roku ulicami Warszawy- od Placu Na Rozdrożu, przez Rondo de Gaulle do Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym… Uśmiechnięci i wkurzeni Wolni Ludzie pokazali #Kaczyńskiemu czerwoną kartkę i powiedzieli wyraźnie #MamyDość… #MY Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” także maszerowaliśmy… – dziękuję wszystkim. Jesteśmy lekko zmęczeni, ale pełni nadziei, że już jesienią pożegnamy naprawdę tzw. dobrą zmianę… #SilniRazem Ps. Szczególne podziękowania dla Jakub Paduch – przede wszystkim za wytrwałe dzierżenie azymutu dla naszej Grupy… Tym azymutem była flaga Powstania Wielkopolskiego- patrz: zdjęcie; dodam jedynego zwycięskiego w nowożytnej historii Polski. I to jest kolejny dobry prognostyk na najbliższą jesień…

  Odpowiedz
 • S
  stanisław

  wtorek, 6 czerwca, 2023

  Marsz Tuska ,Wałęsy i oPOzycji -kierunek Berlin

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz