Marlena Maląg zawiadamia PIP. Chodzi o handel w niedzielę

33
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej zwróciła się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli. Chodzi o przestrzeganie zakazu handlu w niedzielę i święta. Zdaniem szefowem resortu, niektórzy z przedsiębiorców "podejmują próby nadużywania przepisów".

Niewykluczone, że Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi wzmożone kontrole, których celem będzie sprawdzenie, czy właściciele sklepów nie łamią przepisów związanych z zakazem handlu w niedziele i święta. O piśmie skierowanym do tej instytucji poinformowała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. „Z informacji posiadanych przez resort wynika, że w najbliższym czasie handel w niedziele miałby być prowadzony w placówkach handlowych przekształconych w tym celu w placówki medyczne bądź czytelnie” – czytamy na fanpage’u szefowej resortu.

W treści pisma skierowanego do PIP-u możemy przeczytać, że „w ślad za pismem z 18 lutego br. (…) dotyczącym kontroli przestrzegania przepisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r., o ograniczeniu handlu w niedzielę, święta oraz w niektóre inne dni (…), ponownie zwracam się z uprzejmą prośbą o objęcie tej sprawy szczególnym nadzorem i przeprowadzenie przez Państwową Inspekcję Pracy w najbliższym czasie wzmożonych kontroli”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

 1. 43
  13

  Żal mi jej. Do rodzinnego miasta niech już lepiej nie wraca. Wstyd i obciach. Wielkich lotów nigdy nie była, a teraz to już dno.

  • 46
   10

   Żal Ci Jej? Ona ma wszystkich szaraczków w dupie, przy korycie… gada jak jej kaczka mówi… i jeszcze ma z tego niezłą forsę….

 2. 43
  7

  Prowincjonalna nauczycielka bez spektakularnych sukcesów, którą ktoś zrobił „ministrem”. W starożytnym Rzymie Kaligulę zrobili cesarzem, a konia zrobili senatorem…..

 3. 33
  6

  A jak była w gimnazjum to też z umowami dla nauczycieli kombinowała, a teraz wielka obrończyni praw wszelakich. Ech, ech ministra.

 4. 24

  A jak to było z przepisami prawa pracy w Spółdzielni Oświatowej założonej przez tą panią, której prezesował wiele lat? Wszystko było wporzo czy cokolwiek inaczej?

  • 16
   3

   Nie- oni nie mają tego w nosie -tylko w dupie i nas wszystkich , byle im było dobrze a im ciągle mało …. nie mają umiaru w swej pazerności.

 5. 20
  2

  Msze w kościele odbywają się 7 dni w tygodniu. A może ksiądz też by chciał mieć wolną niedzielę, żeby spędzić czas z rodziną i dziećmi?

  • 3
   5

   A nasz proboszcz poleciał sobie na 2 tyg. do Grecji – normalny facet – wie, że żyje! Brawo!

  • Jak mu daliście kasę to poleciał. Zresztą pisać o sobie parafianka… proponuję zajrzeć w słownik co to oznacza. 🙂

  • 2
   2

   Parafianka to członek parafii. A ciebie to zapewne się tyczy dawne określenie czyli człowiek zacofany, ograniczony. Tak wiec na przyszłość podpisuj się zawsze „bezmyślny” a nie „myślący”.

 6. 7
  3

  Jak potem może wyglądać wyrok sądu, jeśli doszłoby do rozpraw (a w tym kraju wszystko jest możliwe..)…
  „Sąd w składzie… W sprawie… oskarżonego o to, że dnia 31 lipca 2022 roku działając w pełnej świadomości i z premedytacją doprowadził do transakcji poprzez sprzedaż 3 sztuk pieczywa marki „bułka pszenna”… działając tym samym na szkodę Polski i Pana naszego Jezusa Chrystusa, uznaje oskarżonego… winnym zarzucanego czynu i wymierza karę grzywny”?

  • 10
   1

   Według Maląg: niektórzy z przedsiębiorców „podejmują próby nadużywania przepisów.”
   Przedsiębiorcy tylko podejmują próby, natomiast Malągowa jako dyrektorka szkoły nadużywała przepisy Kodeksu pracy, gdyż zatrudniała nauczycieli łamiąc obowiązujące przepisy i narażając pracowników na straty finansowe! Może w imię prawa oraz sprawiedliwości zgłosi ten fakt do Państwowej Inspekcji Pracy?

 7. 10
  1

  Może kiedyś jakiś kabaret coś na jej temat do skeczu dołoży. Chociaż muszę stwierdzić że ta ministra jest warta poświęcenia całego skeczu. To by się działo!!! 🤣

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick