Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Potwierdziły się doniesienia części mediów, które wskazywały w piątek o tym, że Marlena Maląg, dotychczasowa prezes Państwowej Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), miała zostać ministrem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Informację tę potwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, wskazując ją jako proponowaną szefową tego resortu. Warto podkreślić, że każda ze wskazanych osób oficjalnie zostanie ministrem dopiero po zaprzysiężeniu. – Chcemy kontynuować wszystkie zapowiedzi i programy w duchu wiarygodności będziemy w pełni realizowali to, co obiecaliśmy wcześniej – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.
Marlena Maląg, zanim została szefową PFRON-u, pełniła funkcję wicewojewody wielkopolskiego, a w latach 2012-2014 była wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. Od 2015 roku przez rok pełniła funkcję wicestarosty ostrowskiego.
Podczas październikowych wyborów parlamentarnych Marlena Maląg wystartowała do sejmu z okręgu nr 36 z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskała wynik 25 695 głosów. Najwięcej, bo 13 171 osób zagłosowało na nią w powiecie ostrowskim, skąd się wywodzi.
Od kilku tygodni dyskutowano także o tym, że niektóre ministerstwa miałyby zmienić swój kształt, rozważano fuzje lub w ogóle likwidację niektórych resortów. Ostatecznie kształt ministerstw w większości się nie zmienił. Wyjątkami są m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym sprawy związane z Unią Europejską będą reprezentowane przez oddelegowanych do tego osób. Podobna sytuacja ma mieć miejsce w przypadku Ministerstwa Środowiska.
Nieoficjalnie mówi się, że premier Mateusz Morawiecki, a więc szef ogłoszonego dzisiaj rządu, może wygłosić expose podaczas posiedzenia sejmu, które miałoby odbyć się 19 listopada.
Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Jarosław Gowin – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Jacek Sasin – minister ds. nadzoru właścicielskiego (oficjalna nazwa zostanie dopiero uzgodniona)
Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury
Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rozwoju Wsi
na razie brak szefa resortu – Minister Sportu
Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej
Mariusz Kamiński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz koordynator służb specjalnych
Jacek Czaputowicz – Minister Spraw Zagranicznych (Konrad Szymański ma zarządzać pionem europejskim przeniesionym z MSZ-u to KPRM-u)
Jadwiga Emilewicz – Minister Rozwoju
Marek Gróbarczyk – Minister Gospodarski Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Tadeusz Kościński – Minister Finansów
Michał Woś – Minister Środowiska
Marlena Maląg – Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
Łukasz Szumowski – Minister Zdrowia
Marek Zagórski – Minister Cyfryzacji
Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej
Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości
Michał Kurtyka – Minister Klimatu
Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Ministerstwo Energii w obecnym kształcie ma zostać rozwiązane
sobota, 9 listopada, 2019
Marilyn Monroe z Ostrowa – baaaardzo kreatywna w tworzeniu SPOLDZIELNI Oswiatowych ,ktore zysku nie przynosza ale ….Zarzad i ich dzieci na biede nie narzekaja…Sluszna polityka „Prorodzinna i Społeczna „