Marlena Maląg nie będzie już wicewojewodą. Kolejny przystanek – stolica?

7
Fot. facebook.com/MalagMarlena
Dobiega końca praca Marleny Maląg na stanowisku wicewojewody wielkopolskiego. Tak przynajmniej poinformował wojewoda Zbigniew Hoffmann. Jego informacje potwierdzają nasze ustalenia, jakoby była wicestarosta i wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego miała objąć stanowisko w jednej z państwowych instytucji.

Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski kończy pracę na tym stanowisku. Potwierdził to we wtorek wojewoda Zbigniew Hoffmann podczas gali “Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie”. – Pani wojewoda jest już właściwie w przededniu powierzenia jej bardzo ważnych obowiązków, już w stolicy naszego kraju. Te trzy lata to był piękny czas naszej współpracy, nie ukrywam, że jest mi trochę przykro z tego powodu, że nas opuszcza, ale są nowe wyzwania, nowa praca – powiedział Hoffmann cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Zdaniem wojewody, jego dotychczasowa zastępczyni miałaby zamienić stolicę Wielkopolski na… stolicę kraju i objąć funkcję w jednej z państwowych instytucji. Której? Tego nie zdradza ani Zbigniew Hoffmann, ani PAP. Z naszych informacji wynika, że może chodzić o PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Obecnie pełniącą obowiązki prezesa zarządu tej instytucji jest Dorota Habich, która jednocześnie pełni funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. programowych.

Zastanawiające mogą być słowa wojewody, który powiedział, że Marlena Maląg jest “w przededniu powierzenia jej ważnych obowiązków”. Można więc przypuszczać, że o objęciu nowej posady przez działaczkę Prawa i Sprawiedliwości dowiemy się jeszcze przed świętami bądź zaraz po nich. Próbowaliśmy skontaktować się z główną zainteresowaną, której nazwisko zostało wywołane przez Zbigniewa Hoffmana podczas wtorkowej gali. Nie potwierdziła informacji, jakoby miała objąć stanowisko prezesa PFRON-u. Podkreśliła jednocześnie, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane w oficjalnym komunikacie. Kiedy? Prawdopodobnie w najbliższych dniach.

Marlena Maląg jest wicewojewodą od trzech lat. W październikowych wyborach wystartowała z listy PiS-u do sejmiku wojewódzkiego. Uzyskała mandat zdobywając 46 763 głosy. To drugi najlepszy wynik w całym województwie zaraz po marszałku Marku Woźniaku (58 004 głosów). Z samorządem związana jest od lat. W przeszłości pełniła m.in. funkcje wicestarosty ostrowskiego oraz wiceprezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  • 3
   8

   Pan Towarzysz ded jest wybitnym intelektualistą i wie, co mówi. Tak trzymać Towarzyszu ded.

 1. 14
  18

  Pani Marlena Maląg to jedna z najjaśniejszych i najbardziej dających się lubić postaci PiS. To osoba z ludzką twarzą, bardzo dystyngowana i wyważona. Aż trudno uwierzyć, że w PiS-ie są też takie bardzo normalne i mądre osoby.

 2. 5
  8

  Wystarczy takie osoby zauważyć, ci do opinii o Marlenie Maląg zgadzam się z Ostrowianinem, pan ded jak sądzę nie ma pojęcia o kim i co napisał w swoim komentarzu.

 3. 3
  2

  Bareja ciągle żywy …. tow.Winnicki też był “podwieszony” — ale to w celu przypomnienia .MUSZĘ JEDNAK PODKREŚLIĆ , IŻ SŁYSZAŁEM W POZNANIU BARDZO POZYTYWNE OPINIE NT. PANI WICEWOJEWODY, CO MNIE ZDZIWIŁO .JEDNAKŻE WYPOWIADAŁA TO OSOBA WCALE ( a wręcz przeciwnie ) NIE ZWIĄZANA Z PISEM.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick