Marchewkowe klawisze pianina, czyli Piknik Technologiczny

0
Pianino może być tradycyjne, ale może też być wirtualne. Wszystko jest możliwe, gdy w grę wchodzi zabawa technologią. Co więcej, na takim instrumencie można grać za pomocą... marchewek. Przekonali się o tym uczestnicy Pikniku Technologicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Impreza była adresowana do dzieci w różnym wieku – od przedszkolaków, po dużo starszych uczniów. – Będziemy promować wśród dzieci kreatywne wykorzystanie wiedzy z nauk ścisłych: z matematyki, fizyki, inżynierii. Coś, co na co dzień może nie cieszy się powodzeniem, jest traktowane jako przedmioty trudne, a właśnie tu chcemy pokazać, że można się tą inżynierią wspaniale bawić – mówi Ewa Szpot, organizatorka wydarzenia, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach.

Podczas zajęć przedszkolaki konstruowały m.in. roboty z papierowych kubków, mazaków i silników wyciągniętych ze zużytych zabawek. Wszystko po to, by pokazać najmłodszym, że rzeczy, których na co dzień używamy, można wykorzystać w zupełnie inny, zaskakujący sposób. –To daje dużo satysfakcji i nie jest tak prost, jak wszystkim się wydaje. Trzeba jednak dać z siebie trochę kreatywności – dodaje Michał Kłosiński, instruktor projekty pozytywsie.pl.

To on pokazywał dzieciom, w jaki sposób tworzyć i programować. – Mogę się tutaj nauczyć, jak wykorzystać takie codzienne rzeczy, jako czegoś do zabawy z programami, czegoś, czego nie miałam okazji zrobić wcześniej – cieszy się Malwinka Wieczorek, uczestniczka warsztatów, uczennica Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick