DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce zaprezentowana w Watykanie. Dwa przypadki na naszym terenie

O mapie kościelnej pedofilii w Polsce pisaliśmy już na początku października 2018 roku. Powstała dzięki Fundacji „Nie Lękajcie Się”, która zajmuje się m.in. wsparciem ofiar aktów pedofilii w kościele. Teraz o mapie ponownie zrobiło się głośno, ze względu na jej prezentację w Watykanie. W Stolicy Apostolskiej trwa właśnie szczyt poświęcony tej tematyce.

Na mapie zaznaczono 259 ofiar oraz 63 sprawców, którzy usłyszeli wyroki sądowe. Na terenie południowej Wielkopolski miały miejsce dwa przypadki pedofilii, które zakończyły się wyrokami sądowymi (poniższe opisy pochodzą z mapy kościelnej pedofilii w Polsce, która dostępna jest poniżej):

Ostrów Wielkopolski

Inicjały nieznane
„Wikary z Ostrowa Wielkopolskiego oskarżony w 2014 przez 18-letniego ucznia o to, że go zwabił, upił, a następnie nieprzytomnego molestował.
„Według relacji nastolatka, został on zaproszony przez wikariusza jednej z ostrowskich parafii. W mieszkaniu został poczęstowany alkoholem, po którym na chwilę stracił przytomność. Kiedy się ocknął, był na wpół rozebrany. Właśnie wtedy doszło, zdaniem licealisty, do molestowania.” Prokuratura wszczęła śledztwo po tym, jak 18-letni ostrowianin w obecności rodziców złożył oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa”.

Witaszyce

ksiądz Kamil I. (32 l.)

Wikariusz z Witaszyc koło Jarocina w grudniu 2017 zatrzymany za proponowanie seksu 14-latkowi. Duchowny pisał do chłopca SMS-y i wysyłał wiadomości za pomocą komunikatorów internetowych.
Wkrótce okazało się, że są dwie kolejne ofiary poniżej 15 lat. Ksiądz wikariusz od 2 lat pracował jako katecheta w szkole podstawowej w Prusach.
Dzień przed zatrzymaniem ksiądz został odwołany. Nie został aresztowany – ma obowiązek stawiania się trzy razy w tygodniu we wskazanej komendzie policji.
Podejrzany ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 200 metrów i zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Kolejnym środkiem jest poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • O
  obatel

  piątek, 22 lutego, 2019

  Tylko dwa przypadki w naszym regionie?????

  Odpowiedz
 • O
  os.

  piątek, 22 lutego, 2019

  I tacy niby święci pytam się gdzie. Dlatego nie chodzę do kościoła. Obrzydliwe.

  Odpowiedz
 • W
  wierny

  piątek, 22 lutego, 2019

  na ok. 20 tysięcy księży w Polsce, są 63 przypadki, toć to 0,315 procenta na wszystkich duchownych zaledwie. oczywiście za dużo o 63, ale póki będą o skłonnościach HOMOSEKSUALNYCH przyjmowani do seminarium, i w takich środowiskach , ( trenerzy, nauczyciele, księża itp…) to będzie się to zdarzać. bo winny jest HOMOSEKSUALIZM. o tym mówią badania amerykańskie.

  Odpowiedz
 • KOD
  Komitet Obrony Dzików

  piątek, 22 lutego, 2019

  A kiedy powstanie podobna mapa tylko o przypadkach molestowania przez pedagogów i nauczycieli? Bo narazie od jakiegoś czasu można dojść do wniosku że pedofila to tylko w kościele

  Odpowiedz
 • P
  Pl

  piątek, 22 lutego, 2019

  Jeżeli chodzi o ks. Wikarego z Ostrowa, sprawdzę umorzono w toku śledztwa, a nastolatek musiał przeprosić ks. Wikarego, za fałszywe oskarżenia.

  Odpowiedz
 • L
  LOLA

  piątek, 22 lutego, 2019

  tak nauczyciele ciebie molestowali żebyś się baranie uczył, żebyś był kimś.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz