„Manifest Szarego Człowieka” we wtorek na ostrowskim Rynku

1
screen z wydarzenia na Facebooku stworzonego przez Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła"
Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła" zorganizuje we wtorek, 19 października pikietę na Rynku, aby upamiętnić wydarzenia sprzed czterech lat, które miały miejsca w Warszawie. Na Placu Defilad mężczyzna dokonał samopodpalenia. Wcześniej przygotował manifest, który ma zostać odczytany właśnie na ostrowskim Rynku.

We wtorek na ostrowskim Rynku odbędzie się kolejna pikieta. Tym razem Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” chce przypomnieć w ten sposób wydarzenia sprzed czterech lat, kiedy to na warszawskim Placu Defilad mężczyzna dokonał aktu samopodpalenia. Rocznica tamtych tragicznych wydarzeń przypada właśnie w październiku i w związku z tym w Ostrowie Wielkopolskim zostanie zorganizowana manifestacja.

Swoim zachowaniem chciał zwrócić uwagę m.in. na łamanie swobód obywatelskich i działania zmierzające do niszczenia demokracji.

Manifestacja w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się we wtorek, 19 października o 18.00 na Rynku. „Treści zawarte w ogłoszonym przez niego manifeście pozostają do dzisiaj aktualne, dlatego w tym dniu o godzinie 18.00 na Rynku z inicjatywy Ostrowskich Spacerowiczów odbędzie się uroczyste odczytanie „Manifestu Szarego Człowieka” oraz upamiętnienie jego postaci” – informują organizatorzy.

Niedawno na ostrowskim Rynku odbyła się manifestacja, podczas której uczestnicy wyrazili poparcie dla pozostania Polski w Unii Europejskiej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. niech się przespacerują po ostrowskim „deptaku”.- i wokół nowej hali sportowej. to sa dopiero „manifesty” niemocy szarego obywatela. pomniki chciwości i pazerności na władzę.
    koryciątko, korytko, koryto……

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick