Mamy to! Jurorzy wybrali miejsca do metamorfozy w „Punkt w zielone”

0
Dokładnie trzydzieści trzy zgłoszenia do weryfikacji czekały dziś na jurorów w redakcji Telewizji Proart. Specjaliści z branży ogrodniczej, budowlanej i przedstawiciele ekipy telewizyjnej mieli niełatwe zadanie. Wybór sześciu miejsc, które przejdą fachową metamorfozę nie był łatwy, tym bardziej że pierwsza edycja programu podniosła poprzeczkę naprawdę wysoko. Ale udało się wypracować konsensus.

Dokładnie sześć miejsc w najbliższych miesiącach przejdzie całkowitą metamorfozę w drugiej edycji programu „Punkt w zielone” telewizji Proart. Nie było łatwo zdecydować się na zaledwie kilka spośród kilkudziesięciu. Wieloma kryteriami kierowali się jurorzy, nie tylko tym jak na pierwszy rzut oka wyglądał ogród, taras czy balkon. – Pochylaliśmy się nad każdą z propozycji, które nadesłali nasi widzowie. Aspekt wyboru był bardzo szeroki. Po pierwsze jurorzy patrzyli na potencjał miejsca i co w ogrodzie czy na balkonie można zrobić. Z strony dziennikarskiej patrzeliśmy na to czy jest jakaś historia, czy są w opisach miejsc emocje i czy poprzez metamorfozę możemy coś naszym widzom opowiedzieć – podsumowuje Anna Okrój, dyrektor Telewizji Proart, przewodnicząca jury.

Nadzór nad metamorfozami będzie sprawować, wzorem pierwszej edycji programu, architekt krajobrazu Lidia Bogacz. Jej uczniowie z ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych z kierunku „architektura krajobrazu” będą stanowili ekipę wykonawców prac. Już teraz wiadomo, że będzie ciekawie. – Kilka zgłoszeń to były miejsca, w których jest pusta przestrzeń i widać, że właściciel nie ma pomysłu, żeby coś zrobić. W niektórych widać było, że coś już się dzieje, ktoś próbuje coś robić. Były i takie, gdzie już widzieliśmy mnóstwo inspiracji – mówi Lidia Bogacz.

Jeszcze w kwietniu na antenie Telewizji Proart pojawi się pierwszy odcinek „Punkt w zielone”. Oczywiście właściciele zakwalifikowanych do programu ogrodów, balkonów czy tarasów zostaną poinformowani telefonicznie za kilka dni. Szczegóły pozostają więc na razie niespodzianką. Program realizowany będzie we współpracy z Zespołem Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim, marketem budowlano-ogrodniczym OBI, firmą budowlaną WOJ-BUD oraz Centrum Kamienia w Czekanowie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick