„Mamy świadomość krytyki” – Rajski o zawieszeniu członkostwa w PO

39
Na ostatniej sesji rady powiatu ostrowskiego gruchnęła wiadomość o zawieszeniu członkostwa w Platformie Obywatelskiej sześciu radnych i przystąpieniu do klubu Samorządny Powiat. W ten sposób zawarta została koalicja z Prawem i Sprawiedliwością omijając odgórny zakaz PO na łączenie sił z PiS. Paweł Rajski będzie gościem wydania programu Komentarze i Opinie. Premiera w Telewizji Proart już dziś o 18.10.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

39 KOMENTARZE

 1. Nie tylko w Ostrowie radni zmądrzeli, to już plaga w całej Polsce. Totalsi na czele ze szrekiem toczą pianę z ust hahaha

 2. Panie Rajski i pozostali. Nie ma usprawnienia waszej decyzji. Jesteście zdrajcami i tyle. Zdradziliscie Wyborców którzy na was głosowali i własne, oczywiście jeżeli je macie, ideały. Wasz program nazywa się KORYTO +. A dlaczego nie startowaliscie z Komitetu Wyborczego,, Samorzadny Powiat „. To się nazywa oszustwo wyborcze.

 3. To bardzo smutne – koalicja z kimś kto niszczy naszą demokrację – z nieudacznikami, populistami i oszołomami! Jak można dla ,, dobra ,, kumać się z tymi którzy demolują nasz kraj, dzielą polaków i nie szanują Konstytucji, prawa i wystepują przeciwko UE. – To bardzo przykra sprawa – gdzie honor, zasady i godnośc osobista ! i szacunek dla wyborcy !

 4. Wobec tego co poniżej apeli, protestów i usunięć może być dużo więcej. Ostrów nie jest jedyny.
  „Powiaty lubartowski, legnicki, aleksandrowski, przasnyski, bytomski, ostrowski, słupecki… Miejsca na samorządowej mapie Polski, w których radni Platformy Obywatelskiej „sprzedali duszę diabłu” i zawiązali koalicję z politykami Prawa i Sprawiedliwości, można wymieniać długo. Właśnie doszedł kolejny powiat: gorzowski. ….. Poseł PO z Wielkopolski Mariusz Witczak dodaje w rozmowie z WP: – Jest ogólna zasada: jeśli ktokolwiek, na jakimkolwiek poziomie samorządowym, wejdzie w koalicję z PiS, będzie wykluczany z naszej partii. Emocje w przypadku tego polityka są zrozumiałe: radni PO weszli kilka dni temu w sojusz w kilku powiatach w Wielkopolsce. – Nie ma ich już u nas – zapewnia rozmówca WP. Pismo ws. usunięcia z partii radnych powiatu ostrowskiego, którzy zawiesili swoje członkostwo w PO, złożył – jak słyszymy – poseł PO Rafał Grupiński”. Za WP.pl

 5. Kupa zawiedzionych pożytecznych idiotów! W kampanii wyborczej nie było nic o koalicjach i porozumieniach. Było o sukcesach i programie – pożyteczni idioci! A jaka była wcześniej koalicja? Krótka pamięć, choćby szpital za wspaniałej koalicji SLD-PSL? A to że „Polskość to nienormalność” i jego geniusz Szrek-Schetyna chce rządzić jak niejaki Adolf H. do pożytecznych idiotów nie dociera. Mogliście przecież wybrać radnych geniusza Petru. Teraz możecie tylko błagać „Polskość to nienormalność”, żeby wrócił na białym ośle i przywrócił PO-wski bajzel. Następny rozkaz Schetyny – ………… Pisiorów. Totalsi, wasza zwierzęca nienawiść zdaje się nie mieć granic. Historia was podsumuje. Pytanie jest następujące: jaką cenę za to zapłacimy, w tym normalni obywatel za waszą zwierzęcą nienawiść do Polskości?

 6. Tekst Mikołajczyka bezcenny. Paweł Rajski wstyd !!!!! Mikołajczyk powiedział, że Paweł Rajski i jego drużyna była tak zdesperowana by współpracować z PiS , że zdecydowali się na zawieszenie członkostwa w PO. Czy ktos z tych rzucających legitymacja przewidział taki komentarz? A ty Andrzej z tymi oszustami i złodziejami i uważaj bo za pomówienia sie odpowiada. W poprzedniej kampanii było 5 zdrajców w mieście i teraz przynajmniej jest sytuacja jasna w klubie PO pozostali Ci, którzy nie zdradzili wyborców. Tam można mówić raczej o koalicji SLD PiS ( głosowania na to wskazują). A w Powiecie rządzi PiS z PSL i jakimś tworem który udaje , że nie jest zależny od PiS. Wstyd

 7. Obrzydliwe decyzje – jak można tworzyć koalicję z PIS który demoluje naszą demokrację – prawo – przyzwoitość i nie ma szacunku dla polaków którzy mają odmienne poglądy od ,, dobrej zmiany ,, Wystarczy byc przyzwoitym !

 8. Panie Starosto przykro patrzeć i słuchać tego pokrętnego tłumaczenia . Chyba Pan nie wierzy w to, co mówi . Trzeba było utworzyć swój komitet wyborczy a nie iść do wyborów pod szyldem Komitetu Obywatelskiego (PO+N) . Teraz jest Pan w koalicji z tymi, którzy nazywają nas „drugim sortem”. Wszak lider z PiSu – poseł Ławniczak bywa na Nowogrodzkiej i popiera program swojej partii a dla Pana jest partnerem i kolegą , więc o czym mówimy ? Pana zastępca, to niskich lotów specjalista i intelektualista. No cóż przykre … ale widocznie „swój do swojego po swoje ” „z kim przystajesz takim się stajesz” Panie Starosto, ta decyzja, to pana przegrana na przyszłość.

 9. Panie Rajski, Pan mnie oszukał i wszystkich swoich wyborców. Wystartował Pan z listy PO, jeśli Pan się chciał konfrontować z PIS to trzeba było wystartować jako Rajski Paweł, a nie kandydat PO. Jeszcze ma Pan czelność mówić, że to dla dobra powiatu. Szczyt hipokryzji.

 10. Brawo. Brawo. Brawo.

  Najpierw słaby kandydat na prezydenta, a teraz to. Straszenie pisiorami zamiast programu przynosi efekty. A całej szóstce gratuluję refleksu.

  Polityk ma pracować dla ludzi, a nie dla partii.

 11. Rajski, człowiek bez honoru wybierający PiS, wbrew władzom partii z listy których został wybrany. Dlatego zawiesza członkostwo w PO i wybiera koalicje w skład której wchodzi PiS. Zapamiętamy.

 12. Zdradził nas i wsparł pisiorów budując z nimi koalicję. A ci dadzą nam popalić, gdy od nowego roku ceny prądu wzrosną o kilkadziesiąt procent.

 13. Należało startować do wyborów z list niezależnych. Jestem politologiem z wykształcenia i uważam, że rezygnacja z członkostwa z listy z której jest się wybranym powinna skutkować rezygnacją z mandatu wyborczego .

  • Co oznacza sformułowanie „powinna”. Jako politolog powinieneś wiedzieć, że mandat posła, radnego jest wolny i radny nie podlega instrukcjom wyborców i partii, a ponadto radnego nie można odwołać. Jako politolog chyba też wiesz jak dokonuje się zmiany obowiązującego prawa. Wobec tego jako politolog nie twórz sformułowań życzeniowych tylko głosuj na partię, która takie rozwiązania będzie miała w swoim programie wyborczym lub sam załóż partię, która potem wygra wybory i będzie miała większość umożliwiającą zmianę prawa.

 14. A może warto poczekać i dać szanse na realizacje obietnic wyborczych ? Przecież po to wybieramy lokalny samorząd aby służył mieszkańcom. Jeśli nadal tak będzie to po co ta fala hejtu?! Zresztą bardzo to polskie – zniszczyć a nie budować bo się kolor nie podoba! Na tzw. „dole” partie się nie powinny liczyć tylko ludzie a ich można rozliczać z poprzednich kadencji tylko że nie ma za bardzo za co – raczej gratulować zgody i dużego progresu w powiecie ostrowskim od 2011r. Ten kto tego nie widzi zapraszam do Vision Exoress.

 15. To jest bardzo smutne jak mieszkańcy zostali oszukani. Głosowaliśmy na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, a po wyborach dostaliśmy „Samorządny Powiat” + PiS. Panie Rajski, nie ma Pan wstydu

 16. I kto by pomyślał, że mając duży wybór wśród potencjalnych koalicjantów, kolega Rajski będzie jednak optował za pisiorami. To jakiś dług wdzięczności?

 17. Pożyjemy, zobaczymy. Dziś się wszyscy tak podniecacie, a za 5 lat … Starostą został człowiek, który ma bardzo wielkie osiągnięcia w zakresie modernizacji powiatu i nikt mu tego nie zabierze. I chyba nam wszystkim powinno na tym zależeć, aby to trwało dalej. Do polityki idzie się dla władzy, a nie dla zabawy. I pan Rajski pokazał, że to potrafi. A honor, etyka, szacunek dla wyborców? Szacunek okaże wam wtedy, gdy zostaną pobudowane nowe drogi, zmodernizowany zostanie w dalszych etapach szpital, szkoły itp., a nie wtedy, gdy w innej koalicji nie zrobi nic lub prawie nic. Poseł Ławniczak jest w PiS i identyfikuje się z tą partią, ale w powiecie jest lojalnym partnerem. A zresztą – czego tak żałujecie tej PO? Za to, co zrobili przez 8 lat rządów?

  • Ty Zaxa chyba się nie wyspałeś. Napisałeś ” Czego tak żałujecie tej PO?Za to, co zrobili przez 8 lat rządów?”. Przypominam, że do wczoraj czy przedwczoraj od 8 lat, wszystko to co zostało zrobione robił Paweł Rajski członek PO, który korzystał z tego, że zaczadzanym przez PO i PSL sejmik Wielkopolski patrzył przychylnie na to co starosta chce zrobić w naszym powiecie. Tak więc nie pisz głupot. Po tych wyborach wystarczyło zrobić koalicje z PSL by utrzymać powiat w rękach KO. Jeśli PiS jest taki zajebisty i tak dba o powiat to chyba powinien współpracować ze starosta bez względu na to czy będą mieli swojego V-ce starostę czy nie. Nie da sie tego wybielic. Zdradzili wyborców i tyle

 18. Rajski, rzeczniku współpracy z PiSem. Zapamietamy kozła, jakiego wywinąłem wyborcom Koalicji Obywatelskiej, którzy glosowali m. iin. na Ciebiebie. Wstyd, jeszcze raz wielki WSTYD!!!

 19. Nie straszcie Pana Rajskiego tym że za 5 lat nie zagłosujecie na niego.On pójdzie na zasłużoną wysoką emeryturę bo już mógłby pójść.Oszukał mnie Pan.Głosowałam na Pana , zrobił Pan dobrą robotę w poprzedniej kadencji ale to co stało się teraz pozostawi wielki niesmak i wstyd.

 20. Transfery w polskiej polityce rosną jak grzyby po deszczu, najczęściej przed i po wyborach. Każdy przypadek jest indywidualny. Nie można stawiać między nimi znaku równości. Kazus radnego Kałuży i jego przejście z Koalicji Obywatelskiej do PiS-u, dał prawo do rządzenia PiS-owi w Sejmiku Śląskim. Kazus Kałuży to nie to samo, co przejście posłanki Gasiuk-Pihowicz i 7 posłów .Nowoczesnej do Klubu PO KO. Jeszcze inny charakter mają transfery w lokalnych samorządach, startują z jednej partii, a po wyborach przechodzą do partii lub ugrupowania konkurencyjnego- patrz: kazus Starosty Rajskiego i jego „11” w Powiecie Ostrowskim. Dwie główne przyczyny transferów polityków to: władza i pieniądze. Warto rozpocząć rozmowę o konstytucyjnych i ustawowych ograniczeniach w sprawowaniu mandatu wolnego posła/senatora/radnego. Te ograniczenia powinny dotyczyć m.in. transferów w trakcie trwania kadencji. Nie jest to łatwy temat. Skrajną formą ograniczenia w wykonywaniu mandatu wolnego powinien być obligatoryjny i automatyczny wymóg zrzeczenia się tego mandatu -w przypadku zmiany barw partyjnych w trakcie trwania kadencji, także na jej początku. Potrzebna jest w tej kwestii nowelizacja art. 104 Konstytucji RP. Trzeba wprowadzić zamiast mandatu wolnego- mandat imperatywny. Czy politycy się na to zgodzą? Transfery polityków zawsze budzą wątpliwości natury moralnej. Często nazywane są po prostu- zdradą wobec swoich wyborów. Patologie rządów PiS to doskonały poligon do stworzenia dodatkowych bezpieczników w demokratycznym państwie prawnym. Szkoda, że musimy to robić na bolesnych błędach. Po skutecznym odsunięciu PiS w wyborach w roku 2019 trzeba będzie przystąpić do szybkiej realizacji wielosegmentowego programu pn. „Naprawa Rzeczpospolitej”.

 21. Zdrada czy rozwój gminy/powiatu/województwa? Transfery w polskiej polityce rosną jak grzyby po deszczu, najczęściej przed i po wyborach. One zawsze budzą wątpliwości natury moralnej. Każdy przypadek jest indywidualny. Nie można stawiać między nimi znaku równości. Kazus radnego Kałuży i jego przejście z Koalicji Obywatelskiej do PiS-u, dał prawo do rządzenia PiS-owi w Sejmiku Śląskim. Kazus Kałuży to nie to samo, co przejście posłanki Gasiuk-Pihowicz i 7 posłów .Nowoczesnej do Klubu PO KO. Jeszcze inny charakter mają transfery w lokalnych samorządach, startują z jednej partii, a po wyborach przechodzą do partii lub ugrupowania konkurencyjnego albo tworzą nowy klub- patrz: kazus Starosty Rajskiego i jego „11” w Powiecie Ostrowskim. Dwie główne przyczyny transferów polityków to: władza i pieniądze. Warto rozpocząć rozmowę o konstytucyjnych i ustawowych ograniczeniach w sprawowaniu mandatu wolnego posła/senatora/radnego. Te ograniczenia powinny dotyczyć m.in. transferów w trakcie trwania kadencji. Nie jest to łatwy temat. Skrajną formą ograniczenia w wykonywaniu mandatu wolnego powinien być obligatoryjny i automatyczny wymóg zrzeczenia się tego mandatu -w przypadku zmiany barw partyjnych w trakcie trwania kadencji, także na jej początku. Potrzebna jest w tej kwestii nowelizacja art. 104 Konstytucji RP. Trzeba wprowadzić zamiast mandatu wolnego- mandat imperatywny. Czy posłowie i senatorowie przegłosują takie zmiany?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick