Mamy nowego radnego sejmiku wojewódzkiego. To Witosław Gibasiewicz

3
Witosław Gibasiewicz został radnym sejmiku wojewódzkiego. To jeden z pięciu nowych samorządowców, którzy obejmą funkcje po tym, jak dotychczasowi radni zostali wybrani na posłów. Gibasiewicz jest prezesem Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie, a wcześniej przez 12 lat pełnił funkcję zastępcy burmistrza Jarocina.

Wyniki wyborów parlamentarnych spowodowały nie tylko zmiany personalne w sejmie i senacie, ale także w sejmikach wojewódzkich. W Wielkopolsce do sejmu kandydowało 20 z 39 radnych sejmiku wojewódzkiego. Pięcioro z nich otrzymało mandaty do izby niższej parlamentu. Są to: Romuald Ajchler (Sojusz Lewicy Demokratycznej, okręg Piła), Joanna Jaśkowiak (Koalicja Obywatelska, Poznań), Marlena Maląg (Prawo i Sprawiedliwość, Kalisz), Tadeusz Tomaszewski (Sojusz Lewicy Demokratycznej Konin).

Marlena Maląg, która uzyskała 25 695 głosów (najwięcej w powiecie ostrowskim – 13 171) zamieniła wielkopolski parlament na sejm, a co za tym idzie, zwolniła miejsce w sejmiku, które – zgodnie z przepisami – zajęła druga w kolejności osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości, która zdobyła najwięcej głosów. Jest nią Witosław Gibasiewicz, na którego zagłosowało 3 614 wyborców. Marlena Maląg otrzymała w wyborach samorządowych 46 763 głosów.

Podczas sesji sejmiku, która odbyła się 28 października, wraz z pozostałymi nowymi radnymi (Adam Cukier, SLD; Agnieszka Grzechowiak, SLD; Filip Kaczmarek, KO; Krystyna Kubicka-Sztul, SLD) złożył ślubowanie.

Witosław Gibasiewicz pełni funkcję prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu Sp. z o.o. w Jarocinie. Wcześniej przez 12 lat był zastępcą burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego. W przeszłości pracował także w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie był urzędnikiem gminnym i radnym powiatowym, a także zastępcą burmistrza Odolanowa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick