Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Wyniki wyborów parlamentarnych spowodowały nie tylko zmiany personalne w sejmie i senacie, ale także w sejmikach wojewódzkich. W Wielkopolsce do sejmu kandydowało 20 z 39 radnych sejmiku wojewódzkiego. Pięcioro z nich otrzymało mandaty do izby niższej parlamentu. Są to: Romuald Ajchler (Sojusz Lewicy Demokratycznej, okręg Piła), Joanna Jaśkowiak (Koalicja Obywatelska, Poznań), Marlena Maląg (Prawo i Sprawiedliwość, Kalisz), Tadeusz Tomaszewski (Sojusz Lewicy Demokratycznej Konin).
Marlena Maląg, która uzyskała 25 695 głosów (najwięcej w powiecie ostrowskim – 13 171) zamieniła wielkopolski parlament na sejm, a co za tym idzie, zwolniła miejsce w sejmiku, które – zgodnie z przepisami – zajęła druga w kolejności osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości, która zdobyła najwięcej głosów. Jest nią Witosław Gibasiewicz, na którego zagłosowało 3 614 wyborców. Marlena Maląg otrzymała w wyborach samorządowych 46 763 głosów.
Podczas sesji sejmiku, która odbyła się 28 października, wraz z pozostałymi nowymi radnymi (Adam Cukier, SLD; Agnieszka Grzechowiak, SLD; Filip Kaczmarek, KO; Krystyna Kubicka-Sztul, SLD) złożył ślubowanie.
Witosław Gibasiewicz pełni funkcję prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu Sp. z o.o. w Jarocinie. Wcześniej przez 12 lat był zastępcą burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego. W przeszłości pracował także w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie był urzędnikiem gminnym i radnym powiatowym, a także zastępcą burmistrza Odolanowa.
niedziela, 3 listopada, 2019
fachowiec od wszystkiego
niedziela, 3 listopada, 2019
Ale karierowicz! Odolanów, Ostrów, Jarocin, teraz Poznań – on wie, gdzie są konfitury! A osobowość? – szkoda gadać!
niedziela, 4 października, 2020
Picus, glancus,bajkopisarz.Wiele mówi i nic z tego nie wynika.Najlepiej potrafi zadbać o swoja karierę i swojej żony.Spadochroniarz doskonały.