„Mam tu swój dom” – odnalezione kompozycje Komedy

0
Dziś Międzynarodowy Dzień Jazzu. W Ostrowie Wielkopolskim z tej okazji światło dzienne ujrzało kolejne wydawnictwo związane z Krzysztofem Komedą Trzcińskim. Tym razem jest to płyta zatytułowana „Mam tu swój dom”, która zawiera nieznane dotąd kompozycje do dwóch filmów, odnalezione we wrocławskich archiwach. Miasto, w którym narodził się jazz Komedy, na 90. urodziny muzyka wydało 90 płyt w wersji limitowanej.

Po przewodniku, neonie podświetlającym mural, gadżetach promocyjnych i wystawach, które można oglądać zarówno przy ostrowskim dworcu, jak i w polskim senacie, płyta pt. „Mam tu swój dom” to już chyba ostatnia namacalna niespodzianka związana z 90. urodzinami Krzysztofa Komedy. Ostatnia, ale za to wyjątkowa. Zawiera nieznane dotąd kompozycje do dwóch filmów: „Mam tu swój dom” Juliana Dziedziny i „Ubranie prawie nowe” Włodzimeirza Haupe. Muzyka ta ujrzała światło dzienne dzięki ostrowianinowi, Robertowi Banasiakowi, który jest dyrektorem wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnej, czyli dawnej Wytwórni filmów Fabularnych. To on odnalazł taśmy matki w przepastnych archiwach.

Ostrowskie, limitowane wydanie płyty ma okładkę z muralem, a w środku kilka dodatkowych ostrowskich akcentów. Można ją kupić w Ostrowskim Centrum Kultury, tak jak inne, związane z Komedą gadżety: kubki, torby, koszulki i magnesy na lodówkę.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick