Małżeństwa po nowemu

3
W pleszewskim urzędzie zawierane jest średnio jedno małżeństwo w tygodniu. W pandemicznym roku 2020 usankcjonowano w ten sposób 53 związki, a rok wcześniej 75. Te statystyki były bodźcem do wyremontowania sali ślubów, która znajduje się na parterze pleszewskiego ratusza. Kapitalny remont nadał temu miejscu elegancji i szyku, jakie powinny towarzyszyć tak ważnej chwili w życiu każdej pary.

Sala ślubów w pleszewskim ratuszu funkcjonuje od kilkudziesięciu lat, więc już kilka razy przechodziła mniej lub bardziej gruntowne remonty. Kapitalny remont dodał temu miejscu elegancji i szyku. Renowację przeszedł m.in. zabytkowy parkiet, który wymagał uzupełnień, całkowicie zmienił się wystrój.

Pleszewskiej sali ślubów należał się nowy, elegancki sznyt, bo minimum raz w tygodniu jakaś para zawiera tam małżeństwo, a tendencja jest wzrostowa, mówią urzędnicy. Najwięcej ślubów cywilnych w pleszewskim Urzędzie Stanu Cywilnego zawierają ludzie młodzi, w wieku od 19 do 25 lat. Teraz ich częstotliwość wzrosła, bo po wielu czekał ona zniesienie pandemicznych obostrzeń. To zainteresowanie spowodowane jest po części tym, że większe miasta mają napięte terminy.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Bo wygląda niebiańsko, lepiej wyglądało by na tle tęczowym i dopuścić pary LGBT do zawierania małżeństw- to statystyki znacznie wzrosną.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick