Mało kto wie, jak wygląda, a on został najbogatszym człowiekiem w Polsce

2
Fot. pixabay.com
Tomasz Biernacki znalazł się na szczycie listy 100 najbogatszych Polaków przygotowanej przez Wprost. Zdetronizował Zygmunta Solorza, który zajął w tym roku 3. miejsce. Twórca sieci marketów Dino piął się w tym rankingu od pięciu lat.

Najbogatszy Polak pochodzi z naszego regionu. Jak wynika z wyliczeń „Wprost”, to właśnie Tomasz Biernacki zasłużył na miano najbogatszego Polaka z majątkiem sięgającym ponad 15 mld zł. Założyciel sieci sklepów Dino piął się na tej liście od kilku lat. Po raz pierwszy znalazł się w zestawieniu w 2017 roku i nie potrzebował zbyt wiele czasu, żeby znaleźć się na jej szczycie wyprzedzając słynnych miliarderów, jak Michał Sołowow, Zygmunt Solorz czy rodzeństwo Kulczyków.

Autorzy listy 100 najbogatszych Polaków Wprost wskazują, że w obliczu problemów gospodarczych, perturbacji ekonomicznych i niepewności na rynkach to nie mały sukces piąć się na szczyt z powodzeniem. Zwłaszcza, że część milionerów z wcześniejszych edycji zestawienia nie znalazło się na liście w tym roku.

Z analizy autorów listy 100 wynika, że Biernacki zdetronizował Zygmunta Solorza, który to zajął tym razem trzecie miejsce. Aby znaleźć się na ostatnim miejscu rankingu, należało mieć 511 mln zł. Właściciel sieci marketów spożywczych Dino posiada majątek wielokrotnie przekraczający tę kwotę.

W pierwszej 10 zestawienia znalazł się ponownie inny biznesmen pochodzący z naszego regionu – Paweł Marchewka, który zajął 9. miejsce z majątkiem szacowanym na 4,2 mld zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick