Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Ostrowską szkołę reprezentowały uczennice z technikum kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich z klasy 3tc: Joanna Pospiech, Adrianna Rękosiewicz, Agata Tomaszewska oraz uczennice zasadniczej szkoły zawodowej kształcące się w zawodzie fryzjer z klasy 3a Edyta Szukalska oraz z klasy 3c: Patrycja Puchalska, Marlena Koczewska, Natalia Rybczyńska, Marlena Kamińska, Klaudia Jarosik, Weronika Wojciechowska. Kolekcję użytkową w kategorii ubiór przedstawiły uczennice z klasy 1td Patrycja Wróbel i Julia Poprawa w zawodzie technik przemysłu mody. Kreacje składała się z trzech sukien wieczorowych inspirowanych żywiołami: ziemią, wodą oraz powietrzem.
Komisja konkursowa oceniała fryzury i ubiór w dwóch tematach:
Po pierwszej prezentacji fryzur, która miała miejsce na wybiegu, do kolejnego etapu przeszły dwie stylizację. Były to: w pierwszym temacie fryzura Joanny Pospiech subtelna prowokacja oraz w kategorii drugiej fryzura Adrianny Rękosiewicz Sydney .
Ostatecznie na Galę Finałową została zaproszona jedna osoba z naszej szkoły. Jury konkursowe, biorąc pod uwagę pomysł, wizjonerstwo, zgodność z trendami mody oraz sposób prezentacji przyznało: w temacie: „Pomiędzy…” (czym a czym – zdecyduj sam):
Jest to kolejny sukces uczennic kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich; w ubiegłorocznej edycji konkursu „Mała Pętelka” uczennica Sylwia Krawczyk zdobyła I miejsce za fryzurę finezja smaku, Patrycja Krzyżaniak zdobyła wyróżnienie za fryzurę słodkie zwariowanie, a Paulina Mądra I miejsce za fryzurę barwny trel.
Wszystkie dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że cechuje je pomysłowość i kreatywność, mają wyczucie proporcji i smaku. Pokazały, że są ambitne, mają potrzebę rozwoju, posiadają wiedzę i umiejętności a zawód, w którym się kształcą, traktują z pasją. Młodzież do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych fryzjerskich i odzieżowych: Katarzyny Stawickiej, Emilii Szkudlarz, Edyty Wawrzyniak, Joanny Sroki – Haniewicz. Przyszłym adeptom sztuki fryzjerskiej i odzieżowej kibicowali uczniowie kształcący się w ZSU zawodach: technik technologii odzieży i technik usług fryzjerskich oraz technik przemysłu mody. Dla wszystkich była to okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz