DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mała Pętelka z sukcesami

Ostrowską szkołę reprezentowały uczennice z technikum kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich z klasy 3tc:  Joanna Pospiech, Adrianna Rękosiewicz, Agata Tomaszewska oraz uczennice zasadniczej szkoły zawodowej kształcące się w zawodzie fryzjer z klasy 3a Edyta Szukalska oraz z klasy 3c:  Patrycja Puchalska, Marlena Koczewska, Natalia Rybczyńska, Marlena Kamińska,  Klaudia Jarosik, Weronika Wojciechowska. Kolekcję użytkową w kategorii ubiór przedstawiły uczennice z klasy 1td Patrycja Wróbel i Julia Poprawa w zawodzie technik przemysłu mody. Kreacje składała się z trzech sukien wieczorowych inspirowanych żywiołami: ziemią, wodą oraz powietrzem.

Komisja konkursowa oceniała fryzury i ubiór w dwóch tematach:

  • „Pomiędzy…” (czym a czym – zdecyduj sam)
  • Architektoniczne konstrukcje

Po pierwszej prezentacji fryzur, która miała miejsce na wybiegu, do kolejnego etapu przeszły dwie stylizację. Były to: w pierwszym temacie fryzura Joanny Pospiech subtelna prowokacja oraz w kategorii drugiej fryzura Adrianny Rękosiewicz Sydney .

Ostatecznie na Galę Finałową została zaproszona jedna osoba z naszej szkoły. Jury konkursowe, biorąc pod uwagę pomysł, wizjonerstwo, zgodność z trendami mody oraz sposób prezentacji przyznało: w temacie: „Pomiędzy…” (czym a czym – zdecyduj sam):

  • I miejsce dla  Joanny Pospiech Subtelna prowokacja

Jest to kolejny sukces uczennic kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich; w ubiegłorocznej edycji konkursu „Mała Pętelka” uczennica Sylwia Krawczyk zdobyła I miejsce za fryzurę finezja smaku, Patrycja Krzyżaniak zdobyła wyróżnienie za fryzurę słodkie zwariowanie, a Paulina Mądra I miejsce za fryzurę barwny trel.

Wszystkie dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że cechuje je pomysłowość i kreatywność, mają wyczucie proporcji i smaku. Pokazały, że są ambitne, mają potrzebę rozwoju, posiadają wiedzę i umiejętności a zawód, w którym się kształcą, traktują z pasją. Młodzież do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych fryzjerskich i odzieżowych: Katarzyny Stawickiej, Emilii Szkudlarz, Edyty Wawrzyniak, Joanny Sroki – Haniewicz.  Przyszłym adeptom sztuki fryzjerskiej i odzieżowej kibicowali uczniowie kształcący się w ZSU zawodach: technik technologii odzieży i technik usług fryzjerskich oraz technik przemysłu mody. Dla wszystkich była to okazja do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz