DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mają pomysł na to, by nie marnować żywności

Zdaniem Lecha Janickiego konieczne jest podjęcie skutecznych działań, aby produkty żywnościowe, zwłaszcza pieczywo, nie trafiały do śmietnika razem z innymi odpadami komunalnymi. – W Polsce marnuje się prawie dziewięć milionów ton żywności, w tym dwa miliony ton pochodzi tylko z gospodarstw domowych. Wyrzucanie produktów spożywczych to wielowymiarowy problem, nie tylko społeczny. Niesie za sobą również konsekwencje ekonomiczne i ekologiczne. To, co wyrzucamy wpływa na marnowanie energii elektrycznej i wody – czytamy w piśmie starosty skierowanym do samorządowców.

Rozwiązaniem miałoby być zebranie starego pieczywa i przekazanie go kompetentnym instytucjom w celu dokarmiania zwierząt lub wykorzystania w innym zakresie. Potrzebna jednak jest tu współpraca w przedsiębiorcami odbierającymi odpady z poszczególnych gmin w celu ustawienia odpowiednich pojemników.

Czy prośba starosty odniesie zamierzony skutek? Apel do wójtów i burmistrzów jest efektem interpelacji radnego Adama Grzyba, jaką złożył na III sesji Rady Powiatu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz