Mają edukować i ułatwiać pracę – nowe pojazdy MZO na ulicach Ostrowa

3
Fot. UMOstrów
Trzy nowe pojazdy do zbierania i transportu odpadów wyjadą na ulicę Ostrowa Wielkopolskiego. Mają nie tylko ułatwiać pracę, ale też edukować mieszkańców. Nowe samochody są też ekologiczne i wielofunkcyjne. Mogą jedocześnie nie tylko odbierać odpady komunalne, ale także wielkogabaryty.

MZO w Ostrowie Wielkopolskim poszerzyło flotę swoich pojazdów o trzy, trzyosiowe, nowoczesne śmieciarki, które posiadają skrzynię ładunkową o pojemności 22 metrów kwadratowych. Zostały wyposażone w zabudowę przystosowaną do zbiórki odpadów BIO, posiadającą dodatkowe uszczelnienia oraz zbiornik na odcieki. Uniwersalność pojazdów pozwala odbierać przy ich pomocy zmieszane oraz segregowane odpady komunalne, a także odpady wielkogabarytowe. – Nasze nowe pojazdy posiadają tak zwany niski wrzutnik, który ułatwia pracę podczas zbierania odpadów segregowanych gromadzonych w workach oraz odpadów wielkogabarytowych. Dlatego samochody te są wykorzystywane przy zbiórkach odpadów na terenie całego miasta – mówi Andrzej Strykowski, prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: Ktoś spalił drzewo od środka. Czy to wierzchołek góry lodowej?

Nowe śmieciarki mają ułatwić odbieranie odpadów, ale także edukować mieszkańców. Są pomalowane na biało, a po bokach znajduje się grafika przedstawiająca prawidłową segregację śmieci.

MZO posiada 30 pojazdów. Nowoczesne pojazdy zastąpią te najstarsze i najbardziej wyeksploatowane. Te, które nie będą nadawać się do użytku – będą wymieniane, a naprawiane te, które mogą jeszcze posłużyć spółce.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Dziesięć lat temu pracowałem w Oleśnicy..codzienne dojazdy pociągiem itd..wiele razy widziałem jak po wysypaniu odpadków z kubła do pojazdu zbierającego pracownik mył ten kubeł czymś co przypominało karcher i CZYSTY odstawiał przed posesją…a może by tak w Ostrowie??????

  2. Namalowano piękne kolorowe kubełki, a i tak plastyk, szkło, i papier mieszkańcy jednorodzinnych domów muszą zbierać w worach….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick