Mahle w Ostrowie i Krotoszynie wstrzymuje produkcję. „Wstępnie na okres min. 2 tygodni”

35
Fot. pl.mahle.com
Pandemia koronawirusa odbija się nie tylko na zdrowiu ludzi, ale także na gospodarce. Największe zakłady produkcyjne wstrzymują swoją działalność ze względu na ograniczone zamówienia zza granicy. Taką decyzję podjęła firma Mahle z oddziałami w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie.

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko firmy Mahle o zaistniałej sytuacji i podjętych decyzjach:

„Informujemy, że podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu pracy zakładów MAHLE w Ostrowie i Krotoszynie. Podejmujemy ten krok w trosce o zdrowie naszych pracowników i mamy nadzieję, że pozwoli to ograniczyć ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Praca zakładów zostaje wstrzymana wstępnie na okres minimum 2 tygodni. Jednocześnie zachowujemy ostrożność w dokładnym określaniu momentu ponownego uruchomienia pracy zakładów. Uważnie śledzimy rozwój sytuacji w kraju i na świecie. Decyzję o ostatecznym czasie przestoju i powrocie pracowników do pracy będziemy podejmować na podstawie oficjalnych informacji, w najlepszej wierze i trosce o pracowników.”

Jednocześnie, z nieoficjalnych informacji udało nam się dowiedzieć, że póki co etaty pracowników nie są zagrożone. Jeśli sytuacja będzie się jednak utrzymywać przez dłuższy czas, dyrekcja firmy może zacząć podejmować decyzje, co do redukcji etatów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

35 KOMENTARZE

 1. 2
  15

  ilość bezrobotnych zwiększa się, dobrze PO i PIS kombinował i przez lata nie podnosił zasiłków dla bezrobotnych – „Od 1 czerwca 2019 r. do 31 maja 2020 r. w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku będzie wynosił 861,40 zł (kwota netto – 747,87 zł), a dla kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku – 676,40 zł (kwota netto – 596,52 zł).” także powodzenia dla pracowników

 2. 17
  8

  Robię 3 lata tam i co tam sie odwala to kpina z ludzi. Najgorszy dyrektor od lat, a związki zawodowe nie odezwą się nawet. Zobaczycie, przyjdzie lato, zostaniemy bez urlopów i będziemy zapieprzać z potem na dupie

 3. 19

  Związki siedzą w kieszeni u dyrektora i mają gówno do gadania jak im zagrają tak oni tańczą i cierpią na tym pracownicy żenada.

 4. 8
  3

  Wywalić obecne związki i powołać nowe skoro nie działą na rzecz pracowników tylko pracodawcy. Bez tego nic się nie polepszy. A potem strajkować do skutku tak jak górnicy, bo inaczej będziemy cały czas oszukiwani i z marnymi zarobkami.

  • 2
   2

   Ha ha ha ale bystry jesteś. Bierz się za to bo chciałbym zobaczyć jak ci to idzie i jak się za to bierzesz. A najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nie należą do żadnego związku.

  • Najpierw niech się pracownicy do związków zapisują, bo nie długo to nie będzie nikgo w związkach a potem na związki najeżdżajmy. JEsteś w związkach? to idź do przewodniczącego i mu powiedz w twarz co myślisz

 5. Rzeczywiście etatów nie ruszjaa ludzi z mahle bo z firmy podwykonawcy takich jak monpowerto to ludzia nie przedłużają umów i tak ci ludzie zostawaja bez jakich kolwiek szans czyli ci co pracują w tej fiie to są podgatunkiem pracowniczym

 6. 2
  1

  Skoro dyktator…sorry…dyrektor tak dba o swoich pracowników, to dlaczego przez weekend są jeszcze nadgodziny i 23ego przez przynajmniej dwie zmiany co niektóre linie będą jeszcze pracowały?

 7. 8
  2

  Ja zawsze się dziwię, że jak komuś jest tak bardzo źle pracy i tak bardzo krytykuje swoją firmę to dlaczego w niej pracuje. Przecież bez problemy można się zwolnić i założyć własny niewątpliwie bardziej dochodowy biznes. Zastanówcie się co piszecie, bo chyba wcale nie rozumiecie otaczającej was rzeczywistości. W życie niestety nie tylko liczy siw święty spokój i kilka piw w lodówce.

 8. Tak narzekacie a żebyście nie skonczyli jak w com40 1/3 pracownikow traci prace redukcja etatow zwolnienia a nawet nie ma gdzie isc bo wszystko stoji a tez cwaniaczyli

 9. 31

  Witam.
  Informacja Mahle o podjęciu decyzji o wstrzymaniu produkcji w trosce o zdrowie pracowników jest co najmniej nie stosowne i mijająca się z prawdą, zdecydowana większość klientów, czyli fabryki samochodów w Niemczech zamknęły produkcję i to jest zasadniczym powodem zatrzymania produkcji w Mahle, więc przypisywanie sobie serdecznej opieki nad pracownikami jest delikatnie mówiąc nie stosowne. Inaczej wyglądała by sytuacja gdyby nadal byli by odbiorcy i było by dla kogo produkować.

  • 26

   Rozumiem, że mimo iż stoi Fiat w Tychach, Volkswagen w Antoninku i szereg odbiorców w całej Europie, Mahle w Ostrowie i Krotoszynie powinny produkować na maksa na trzy zmiany i pakować wszystko do magazynów, a potem wywieźć na złom. Byle ludzie mieli pracę? A uważasz, że nie ma problemu z tym, że setki ludzi na halach pracują, spotykają się w szatniach? Ogarnij się człowieku, póki co dwa tygodnie płatnego urlopu to bardzo delikatne traktowanie. Wolałbyś lokaut?

  • 15

   W nawiązaniu do komentarza osoby, która notabebe pisze bez anonimowości i się podpisała.
   Nie chodzi tu o sam fakt zamknięcia firmy ale o sposób podania przyczyny zamknięcia, proszę czytać ze zrozumieniem zanim się coś potem pisze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick