„Magia Tańca 2018” za nami. Wielkie taneczne święto w Ostrowie [FOTO]

0
foto: Szymon Jankiewicz
Miniony weekend Ostrowskie Centrum Kultury opanowały tancerki i tancerze z całej Polski. Wszystko za sprawą szesnastej edycji ogólnopolskiego turnieju tanecznego Magia Tańca, czyli przeglądu zapoczątkowanego jeszcze przez świętej pamięci Alinę Janikowską, założycielkę i wieloletnią kierowniczkę Grupy Baletowej Gwiazda z Ostrowa Wielkopolskiego. Dwudniowe zmagania taneczne patronatem medialnym objęły Telewizja Proart oraz nasz portal wlkp24.info.

Jurorzy tegorocznej Magii Tańca mieli trudne zadanie. Spośród dziesiątek tancerzy i tancerek wybrać tych najlepszych, oglądając układy od rana do wieczora to niełatwa sprawa. Wśród uczestników byli tancerze nie tylko z silnej, ostrowskiej reprezentacji Grupy Baletowej „Gwiazda” czy Młodzieżowego Domu Kultury, ale i uczestnicy z Gliwic, Katowic, Radomia, Gdyni, Dobrzenia Wielkiego, Wrocławia czy Lubawy. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury zaprezentowanych zostało 187 choreografii.

Tancerze prezentowali się zespołowo, w duetach oraz solo w stylach tanecznych: taniec klasyczny i neoklasyczny, współczesny, jazzowy, hip hop, step, taniec ludowy i charakterystyczny oraz show dance. 

Rywalizacja trwała całą sobotę, w niedzielę – wielki finał. To była szesnasta edycja konkursu Organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” przy wsparciu finansowym z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz z budżetu miasta. Dłuższa relacja z wydarzenia w najbliższym, środowym magazynie kulturalnym Atelier, premiera o 20:50 tylko w Telewizji Proart.

Oprócz miejsc, każdego dnia przyznano główne nagrody:
Grand Prix dla najlepszego solisty i zespołu w sobotę i w niedzielę:

Sobota: Grand Prix za „Walc kwiatów” grupy z MDK w Radomiu oraz solista z MDK Radom – Maciej Adamczyk za wariację „Korsarz”
Niedziela: Grand Prix dla grupy Salake z MDK Gliwice za step irlandzki, Grand Prix dla solisty – Hanny Szczepaniak z Grupy Baletowej „Gwiazda” z Ostrowa Wlkp.

Główną nagrodę – Puchar Prezydenta zdobył zespół Dance Obsession Alicji Zaremby z MDK w Ostrowie Wlkp. za prezentację „44”

Nagrody specjalne:
Sobota:
– najlepsze wykonanie choreografii współczesnej – Laura Lewandowska JAST Wrocław
– osobowość artystyczna – Maksymilian Graczyk Fantasy Dance Academy Łódź
– najmłodszy uczestnik: Zuzanna Głowacz Dobrzeń Wielki
– najmłodszy zespół: Grupa Baletowa Arabesque Baby II Dobrzeń Wielki

Niedziela:
– najlepszy duet: Aleksandra Podsiadło, Patrycja Gębka z MDK Radom
– osobowość artystyczna: Maciej Wendzel Ostrów Dance Academy – Ostrzeszów

Zdjęcia zamieszczone w Galerii udostępnione dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” w Ostrowie Wlkp.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick