Magdalena Godlewska zdominowała 8th Central Poland Open Pleszew [ZDJĘCIA]

Pleszewski Klub Karate podsumował 8th Central Poland Open – zawody rozgrywane w Pleszewie, w których regularnie bierze udział kilkaset zawodników z wielu krajów. W tym roku rywalizowało 659 sportowców z 88 klubów rozsianych po 10 państwach.

Turniej rozegrany pod patronatem burmistrza Pleszewa okazał się niezwykle udany dla gospodarzy, którzy wywalczyli 9 medali w tym 4 złote, srebrny i 4 brązowe. PKK zajął też 3. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród polskich klubów.

– Był to turniej rankingowy Polskiej Unii Karate i ostatni sprawdzian do wyłonienia reprezentacji na Mistrzostwa Europy Karate WKF, które odbędą się w dniach 16-19 czerwca 2022 w czeskiej Pradze – informuje Józef Sołtysiak z PKK Pleszew.

Oczy kibiców karate były zwrócone m.in. na Magdalenę Godlewską – brązową medalistkę z Tampere, która w Pleszewie wywalczyła dwa złote medale potwierdzając prymat w rankingowej rywalizacji. Kolejną przepustkę na mistrzostwa Europy wywalczył Michał Florczak w kumite U21 -84 kg oraz Julia Grzelak w kumite juniorek -48 kg – dodaje.

Wyniki PKK Pleszew w 8th Central Poland Open Pleszew 2022:

Złote medale:

• Magdalena Godlewska – kumite U-21 -68 kg oraz kumite seniorek (-68 kg)
  • Michał Florczak – kumite U21 (-84 kg)
  • Bartłomiej Sołtysiak – kumite seniorów (+84 kg)

Srebrne medale:

• Maja Kolanowska – kumite U-14 (-50 kg)

Brązowe medale:

• Julia Grzelak – kumite juniorek (-48 kg)
  • Wojciech Pestka – kumite U-21 (+84 kg) i kumite seniorów (+84 kg)
  • Paweł Spychalski – kumite seniorów (-84 kg)

Niewiele zabrakło, a brąz padłby też łupem Jana Podolskiego, który jako jedyny z reprezentantów Polski zajął najwyższe miejsce w kumite kadetów -57 kg. Całe podium w tej rywalizacji należało do zawodników ukraińskich klubów.

Piąte miejsce:

• Jan Podolski – kumite juniorów młodszych (-57 kg)
  • Gabriela Urbaniak – kumite dziewcząt 8-9 lat (-30 kg)
  • Aleksander Urbaniak – kumite chłopców 8-9 lat (-30 kg)
  • Jędrzej Becker – 7. miejsce kumite młodzików (+50 kg)

Z ramienia Pleszewskiego Klubu Karate w zawodach wzięli udział także Dawid Wojtczak (kumite młodzików +50 kg), Szymon Perz (kumite juniorów młodszych -52 kg), Franciszek Staniszewski (kumite chłopców 8-9 lat -30 kg), Sylwester Kapała (kumite chłopców 10-11 lat -40 kg), Wojciech Jurek (kumite młodzików +50 kg), Stanisław Pestka (kumite juniorów -76 kg), Bartosz Jagła (kumite chłopców 10-11 lat -45 kg), Cezary Jagła (kumite młodzików -45 kg), Maksymilian Margiela (kumite młodzików -40 kg), Antoni Skiba (kumite młodzików -35 kg), Wojciech Spychalski (kumite młodzików -50 kg).