DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Magazyn świeci pustkami". Ostrowskie schronisko prosi o pomoc!

Koce, ręczniki i pościele – to najpilniejsze potrzeby schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Przytulisko otwarte jest codziennie i prosi o pomoc tych, którzy mogą pozbyć się używanych materiałów. 

Fot. Fanpage Schronisko Ostrów

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim przechodzi właśnie generalny remont, ale wciąż działa. Przybywa także zwierząt. Pracownicy schroniska poinformowali, że obecnie znajduje się tu około 160 psów i 40 kotów. Niestety, ale część z nich to czworonogi porzucone w okresie wakacyjnym lub po prostu oddane ze względu na sędziwy już wiek.

Schronisko przygotowuje się powoli na chłodniejsze dni, ale potrzeby skupione są głównie dookoła tzw. szpitalika. – Potrzebujemy koce, pościele i ręczniki. Mogą to być rzeczy używane. Są one często zmieniane psom i kotom, które są po zabiegach i przebywają w klatkach – mówi pracownica schroniska.

Koce potrzebne będą też m.in. dla starszych czworonogów, by ochronić je przed zimniejszymi dniami. Zimą każdy z psów i kotów będzie potrzebował dodatkowej ochrony przez zimnem i wiatrem. – Prosimy, by nie przynosić żadnych poduszek i kołder – dodaje pracownica.

W dalszym ciągu można obdarowywać schronisko karmą lub gryzakami dla zwierząt, ale pościele, koce oraz ręczniki to jest to, czego najbardziej w tej chwili potrzeba.

Dary można przywozić od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00 oraz w weekendy od 9.00 do 15.00.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • PP
  Prawdziwy przyjaciel

  sobota, 16 września, 2023

  Oczywiście że pomożemy.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  niedziela, 17 września, 2023

  Przecież niedawno był przetarg, nie uwzględniono podstawowych potrzeb w nim? Nikt tego nie zweryfikował, że będzie trzeba po chwili żebrać o podstawowe rzeczy? Żałosne.

  Odpowiedz
  • O
   olo

   niedziela, 17 września, 2023

   Przecież tak jest od zawsze. Ludzie dobrej woli znoszą niepotrzebne rzeczy.
   Co roku przed sezonem zimowym były apele i zbiórki na schronisko.
   Podrzucić maść ?

   Odpowiedz
  • PC
   Piesław Czesław

   poniedziałek, 18 września, 2023

   Żałosny to jest Twój komentarz.

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz