Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Pomysł budowy magazynu rezerw węgla energetycznego w centralnej Polsce, który ogłosiło Ministerstwo Aktywów Państwowych, rozbudza emocje wsród mieszkańców tego terenu, także wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego. Część mediów poinformowała, że magazyn ma zostać zlokalizowany na terenie składowiska Węglozbytu. Próżno szukać jednak potwierdzenia tej informacji w ministerstwie.
ZOBACZ TEŻ: Radłów i ponownie Słaborowice – kolejne ogniska ptasiej grypy w powiecie ostrowskim!
Na stronie MAP czytamy: „Podjęliśmy działania zmierzające do tego, aby we wszystkich kopalniach odblokować zapasy, aby w każdej z tych kopalń można było prowadzić bezpieczne wydobycie. Podjęliśmy również działania organizacyjne przy udziale zarządów spółek, by tam, gdzie te zapasy w dużej ilości są zgromadzone, podjąć działania takie, które odblokują te zapasy” – informuje Adam Gawęda, Wiceminister Aktywów Państwowych odpowiedzialny za restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego.
Te słowa mogą sugerować, że może chodzić o Ostrów Wielkopolski i dotychczasowe składowisko, jednak ministerstwo nie potwierdza tych informacji. Na razie nie zapadły żadne wiążące decyzje. Oficjalnie wiadomo jedynie tyle, że do magazynu rezerw trafi trafi około 1 mln ton surowca. Tę informację potwierdza ministerstwo.
Kiedy zapadnie oficjalna decyzja, czy magazyn powstanie w Ostrowie Wielkopolskim, czy w jakiejkolwiek innej lokalizacji, poinformujemy na łamach wlkp24.info.
piątek, 24 stycznia, 2020
powstaniew warszawie na żoliborzu
piątek, 24 stycznia, 2020
Niech wiecej wegla z Rosji sprowadzaja …. kretyni.
piątek, 24 stycznia, 2020
jest ogłoszenie w urzędzie pracy, potrzebują pracowników za prawie najniższą do łopaty, więc ministrem nie jestem, ale ten syf będzie w ostrowie
piątek, 24 stycznia, 2020
– Ten magazyn planowany jest w Ostrowie, ale będziemy również prowadzili prace, by wykorzystać przy udziale Spółki Restrukturyzacji Kopalń obiekty, które są bliżej zlokalizowane. Stałyby się one takimi naturalnymi magazynami węgla energetycznego. W obszarze naszego zainteresowania jest kilka takich miejsc. Zrobimy wszystko, by ta nadwyżka węgla mogła zostać zmagazynowana – powiedział dziennikarzom wiceminister Adam Gawęda w sobotę, 18 stycznia, przed karczmą piwną śląsko-dąbrowskiej Solidarności.