Macie zbędne „wielkogabaryty”? Za kilka dni rusza zbiórka [LISTA ULIC]

4
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Ostrowie Wielkopolskim / fot. UM Ostrów
Przez cały maj i na początku czerwca będzie odbywać się w Ostrowie Wielkopolskim zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Miasto zostało podzielone na kilka stref, a co za tym idzie dni, w których w poszczególnych częściach Ostrowa pojawią się auta wywożące niepotrzebne mieszkańcom przedmioty. Co jest wielkogabarytem, a co odbierane nie będzie i kiedy pracownicy firmy KOSZ podjadą pod Twój dom? Szczegóły na wlkp24.info.

Wiosna to czas porządków. Nie tylko w ogrodach, ale także w domach, garażach, piwnicach i budynkach gospodarczych. Po zimowych miesiącach okazuje się, że mamy kilka zbędnych przedmiotów, które tylko zajmują miejsce. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych to okazja, aby za darmo pozbyć się zbędnych rzeczy.

9 maja rusza w Ostrowie Wielkopolskim zbiórka „wielkogabarytów”, którą przeprowadzi firma KOSZ odpowiedzialna także za odbiór odpadów zmieszanych. Zbędne przedmioty należy wystawić przed posesję na chodniku do godz. 7.00 i ustawić w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia i nie utrudniały ruchu drogowego. Jak informuje urząd, przedmioty wystawione po godz. 7.00 nie zostaną zebrane.

Co można oddać jako wielkogabaryt?

 • komody, meblościanki, szafki,
 • wersalki, fotele drzwi, dywany, okna.

Co nie jest odpadem wielkogabarytowym?

 • opony, elementy samochodowe,
 • odpady niebezpieczne: akumulatory, baterie, farby, leki, strzykawki oraz eternit.

Harmonogram wywozu

Strefa I (16 maja)

 • Bukowa, Cedrowa, Cisowa, Dębowa, Daglezjowa, Ekologiczna, Hebanowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jeżynowa, Jodłowa, Kalinowa, Klonowa, Klubowa, Laurowa, Mahoniowa, Nałkowskiej, Osiedle Leśne, Platanowa, Przesieka, Przy Lesie, Poligonowa Sportowa, Świetlicowa, Wiązowa, Żwirowa.

Strefa II (23 maja)

 • Bacewicz, Boznańskiej, Gojawiczyńskiej, Iłłakowiczówny, Jurka, Kosmowskiej, Kossak, Małkowskiej, Modrzejewskiej, Moniuszki, Orzeszkowej, Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Piaskowa, Sczanieckiej, Sempołowskiej, Curie-Skłodowskiej, Szembekowej, Szymborskiej, Zapolskiej

Strefa III (30 maja)

 • Azaliowa, Cyprysowa, Drzymały, Głogowa, Grabowa, Grzybowa,
  Jałowcowa, Jastrzębia, Jaśminowa, Leszczynowa, Limbowa, Magnoliowa,
  Olchowa, Oliwkowa, Olszynowa, Środkowa, Wilcza, Wylotowa, Złota.

Strefa IV (30 maja)

 • Grabowska, Hallera, Profesora Kaliny, Przesmyk, Strażacka, Wąska, Witosa, Świt.

Strefa V (6 czerwca)

 • Baczyńskiego, Bartkiewicza, Błękitna, Bronikowskiego, Chabrowa,Cywińskiego, Dwornika, Jankowskiego, Jasna, Kolorowa, Lewandowskiego, Lisieckiego, Majorka, Malczewskiego, Matejki, Niesiołowskiego, Okrzei, Piękna, Polskiego Czerwonego Krzyża, Popiełuszki, Promienista, Promykowa, Pruślińska, Przechodnia, Serbeńskiego, Sikory, Strzelecka, Tęczowa, Wyjazdowa, Osiedle Jana Pawła II Strzelecka.

Miasto Ostrów Wielkopolski – Centrum (9 maja)

 • ul. Szamarzewskiego (rejon wieżowców) w godz. 8.00 – 11.00, ul. Gimnazjalna (rejon I Liceum Ogólnokształcącego) w godz. 11.30 – 14.30.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. A kiedy Osiedle Robotnicze? Waryńskiego? Czy to cały harmonogram wywózki gabarytów? No to coś tu nie gra!

  • Grażyno w Ostrowie śmieci wywozi konsorcjum Kosz-Mzo. Podany wykaz dotyczy części miasta obsługiwanej przez firmę Kosz 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick