Macie czas tylko do soboty! Ostatnia chwila dla tych, co nie pozbyli się choinki

0
Fot. OZC
Tylko do 4 lutego istnieje możliwość, by bożonarodzeniową choinkę zostawić w specjalnie wyznaczonym do tego punkcie. Dodatkowo w sobotę będzie miała miejsce zbiórka drzewek sprzed domów jednorodzinnych. Na wlkp24.info przypominamy listę lokalizacji, w których można pozbyć oddać choinkę.

To już ostatni moment, by pozbyć się z domu lub mieszkania bożonarodzeniowej choinki i zostawić ją w jednym z 27 wyznaczonych miejsc na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Zbiórka kończy się 4 lutego. Z zebranych choinek Ostrowski Zakład Ciepłowniczy wyprodukuje ciepło, które zostanie przeznaczone do ogrzania mieszkań. „W zeszłym roku zebrano od mieszkańców około 27 ton choinek. To około 2 300 sztuk. Z 27 ton zebranych podczas akcji drzewek wyprodukowano około 430 GJ ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. To również odpowiednio mniej wyemitowanego CO2 do atmosfery podczas produkcji ciepła w miejskim systemie. Dla porównania, całoroczne zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla domu o powierzchni ok. 120 m2, zamieszkałego przez 3-4 osoby, wynosi około 70 GJ” – informują przedstawiciele OZC.

Oprócz 27 punktów wyznaczonych na terenie Ostrowa, zbiórka zostanie przeprowadzona także bezpośrednio na terenach wybranych osiedli: Wenecja, Kamienice Stare, Pruślin, Nowe Parcele, Krępa, Zębców Zacisze, Odolanowskie, Parcele Zacharzewskie. Zbiórka z osiedli odbędzie się 4 lutego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick