DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Łukasz Mikołajczyk nowym Ministrem Edukacji? Mamy komentarz wojewody

Zmiany w polskim rządzie są już zapowiadane od dłuższego czasu. Dymisje ze stanowisk złożyli już Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia, Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. Rezygnację ogłosił także Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych oraz Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy Telewizji Polskiej, zmiany mają zajść także w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Stanowisko miałby stracić Dariusz Piontkowski, obecny szef tego resortu. Jednym z kandydatów na jego miejsce ma być Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski. – To nieprawdziwe informacje – dementuje plotki sam wojewoda w rozmowie z portalem wlkp24.info. – Z dumą reprezentuję premiera w Wielkopolsce i mam jeszcze wiele planów związanych z moją działalnością. Informacje o tym, że mam objąć stanowisko Ministra Edukacji Narodowej to fake news – dodaje.

Łukasz Mikołajczyk ma 43 lata i związany jest z Ostrowem Wielkopolskim. Z wykształcenia jest nauczycielem i przez wiele lat zajmował stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie. Był senatorem IX kadencji zdobywając mandat w 2015 roku. Wystartował w wyborach na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w 2018 roku. Przegrał jednak z ubiegającą się wtedy o reelekcję Beatą Klimek. Porażkę poniósł także w wyborach parlamentarnych w 2019 roku. Utracił mandat senatora przegrywając z Ewą Matecką, byłą wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 25 listopada 2019 roku został powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego i zastąpił tym samym Zbigniewa Hoffmanna.

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • M
  myślący

  niedziela, 23 sierpnia, 2020

  Premiera w Wielkopolsce? Szkoda, że nie obywateli

  Odpowiedz
 • M
  Myszka

  niedziela, 23 sierpnia, 2020

  Wreszcie, obecny minister to beznadzieja.

  Odpowiedz
 • K
  Kasia

  niedziela, 23 sierpnia, 2020

  Szkoda! Pan Mikołajczyk byłby rewelacyjnym Ministrem. SP9 zarządzał świetnie. Obecna Pani Dyrektor SP9 nie dorasta mu do pięt!

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  niedziela, 23 sierpnia, 2020

  On też chciał robić spoldzielnie oswiatowa bo czuł kasę. Na szczęście nauczyciele wiedzieli co jest grane i powiedzieli NIE. Dzisiaj by byli pozbawieni swoich praw min urlopów ma prostowanie zdrowia oraz normalnych odpraw. Malagowa z kolinska ludzi oszukali temu się nie udało. Już jest jedną minister nieudacznik z Ostrowa co łamała kodek pracy. Wystarczy. Mamy nadzieję że ta świadoma Pani zaraz przestanie być ministrem bo się do tego nie nadaje.

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  poniedziałek, 24 sierpnia, 2020

  Ten czlowiek reprezentuje dyktatora. Myslalem ze obywateli. Dostanie prikaz i pojedzie do Warszawy w to bagno

  Odpowiedz
 • K
  KC

  poniedziałek, 24 sierpnia, 2020

  To do ministerstwa, czy jeszcze wyżej?

  Odpowiedz
 • JB
  jarek barbarzyńca

  poniedziałek, 24 sierpnia, 2020

  Ja pitolę …..czy tam już nie ma innych ludzi . ( wiernych chyba NIE !!) Karuzela jak w socjaliźmie. Z jednego stanowiska na drugie .
  Proszę mnie oświecić ….co takiego dokonał wojewoda Mikołajczyk , poza zapoznawaniem się z sytuacją jaką zastał . W takim razie ja też chcę !!! Przez rok nic nie robić i jeszcze kop do Warszawy. Jutro powiem szefowi, że właśnie ze względu na zaistniałą sytuację muszę się dokładnie przyjrzeć , zapoznać się , a potem wyciągnę wnioski . Mowa trawa ??/ Właśnie nic innego nie słyszymy od lat . Tylko dlaczego za nasze pieniądze !!

  Odpowiedz
 • JB
  jarek barbarzyńca

  poniedziałek, 24 sierpnia, 2020

  WIEM !!! tak nieraz dopadną mnie złote myśli , a że już głowa siwa….. . Moja podpowiedż dla nowego ministra . Każdy uczeń powinien powinien rozpoczynać semestr od oceny celującej (6) i przysługującemu mu urlopu ok 16 dni. Od ucznia będzie zależało czy ze wzg na jego wiedzę ( zakładamy na 6) utrzyma ocenę czy zjedzie do 1 . Dzieci są przemęczone ciągłym patrzeniem się w ekran smarfona , że będzie jak znalazł . Pamiętajcie że dzieciom nie wolno zabierać smartfonów ponieważ nie trafią bez niego do domu i nie będą mogły komunikować z kolegami , jak również to , że nie będą wiedziały co się działo na lekcjach !

  Odpowiedz
 • 2
  22

  piątek, 4 września, 2020

  pis= pieniądz i stołek

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz