Lokalni samorządowcy solidarni z prezydentem Gdańska

2
Fot. Robert Kaźmierczak/facebook.com
Niedzielną wspaniałą atmosferę 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przerwał brutalny atak na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Napastnik wbiegł na scenę i kilkukrotnie ugodził włodarza nożem. Adamowicz jeszcze na scenie był reanimowany przez służby ratunkowe i w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. W nocy przeszedł poważną operację. Jak informują lekarze, jego stan jest bardzo ciężki. Z Pawłem Adamowiczem solidaryzuje się cała Polska, także lokalni samorządowcy.

Na portalach społecznościowych radnych i polityków pojawiają się poruszające wpisy. Wszyscy są zgodni, że niedzielny atak na prezydenta Gdańska to akt barbarzyństwa. Pisze o tym między innymi Krystian Kinastowski, włodarz miasta Kalisza.

Szok i niedowierzanie. To pierwsze słowa, które cisną się na usta w odpowiedzi na informacje płynące z Gdańska na temat…

Opublikowany przez Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza Niedziela, 13 stycznia 2019

Do apelu o powstrzymanie języka nienawiści dołączyła się także Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – I wspólnie z moimi współpracownikami oraz mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego łączę się w dobrych myślach i modlitwie z Rodziną, bliskimi, przyjaciółmi i wszystkimi ludźmi dobrej woli o życie i szybki powrót do zdrowia Pawła Adamowicza. Panie Prezydencie, Ostrów Wielkopolski jest razem z Panem – napisała na swoim fanpage’u.

To była bardzo długa, ciężka i niepewna noc dla wszystkich, którzy od wczorajszego wieczoru swoimi myślami i modlitwą…

Opublikowany przez Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Swoją opinię wyraził też Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina. – Szkoda, że za szybko zareagował Jerzy Owsiak, bo gdyby ochłonął, może nie palnąłby głupiego zdania: „W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Zakręciliśmy się znacznie wcześniej, a raczej daliśmy się wkręcić wyżej wymienionym przy udziale różnych TVP, TVN-ów, gazet wyborczych i naszych dzienników. I nie tylko takiego dnia, w którym gra Orkiestra nie umiemy uszanować – napisał na swoim fanpage’u.

Opublikował także zdjęcie muralu, który widnieje na budynku przy Parku Radolińskich w Jarocinie. Powstał w połowie 2018 roku, a jego oficjalne odsłonięcie nastąpiło podczas pierwszego dnia Jarocin Festiwalu. „O jedno Was tylko błagam, nie odpowiadajcie nigdy agresją na agresję, ponieważ jest to takie samo zło, jak każde inne” – głosi napis.

[edit] Boguslaw Chrabota – redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" napisał: "Za brutalnym czynem psychopaty stoi…

Opublikowany przez Robert Kaźmierczak Niedziela, 13 stycznia 2019

Solidarność z prezydentem Gdańska okazali także posłowie i senatorowie z naszego regionu na co dzień zrzeszonych w różnych ugrupowaniach: Joanna Lichocka, Łukasz Mikołajczyk, Jan Mosiński i Jarosław Urbaniak.

Fot. Joanna Lichocka/Twitter
Fot. Łukasz Mikołajczyk/Twitter
Fot. Jan Mosiński/Twitter
Fot. Jarosław Urbaniak/Twitter
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego politycy tylko w przypadku gdy morderca podnosi rękę na jednego z nich domagają się surowej i szybkiej kary dla zbrodniarza? Czyżby inne ofiary bandytów nie były warte tego samego?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick