DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Literacko i muzycznie - Grand Prix Komeda dzień 2

Recital Zbigniewa Zamachowskiego, a wcześniej promocja dwóch, na różne sposoby związanych z muzyką i filmem książek: wywiadu z Michałem Urbaniakiem i rozmów Zygmunta Koniecznego z Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Do tego pokaz specjalny filmu „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza, z muzyką Włodka Pawlika. Tak wyglądał drugi dzień festiwalu filmowego Grand Prix Komeda, który potrwa w Ostrowie do soboty.

Drugi dzień festiwalu Grand Prix Komeda rozpoczął się od pokazu specjalnego. Fakt, że Włodek Pawlik otrzyma w sobotę Grand Prix za całokształt twórczości, był pretekstem do projekcji filmu Borysa Lankosza „Rewers” z jego muzyką. Potem publiczność przeniosła się do Forum Synagoga, na promocje dwóch książek. Pierwsza z nich to „Księgi nieczyste” czyli wielogodzinne rozmowy Jana Kantego Pawluśkiewicza i Zygmunta Koniecznego, wysłuchane i spisane przez Jakuba Barana. Druga: „Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem”. Jej autorem jest ostrowianin z pochodzenia, Jacek Górecki. Jego rozmówca, Michał Urbaniak, ze względu na stan zdrowia, spotkał się z publicznością on-line. Całe spotkanie poprowadzili dyrektor artystyczny festiwalu – Łukasz Maciejewski i znawczyni muzyki filmowej – Magda Miśka-Jackowska.

Zwieńczeniem wtorkowego wieczoru był recital Zbigniewa Zamachowskiego, który na scenie zaprezentował nie tylko swój talent wokalny, ale też zacięcie kabaretowe i umiejętności gania na kilku instrumentach. Na fortepianie towarzyszył artyście Roman Hudaszek. Zbigniew Zamachowski wróci na festiwalową scenę już w czwartek, tym razem jako kompozytor, bo „Błazny”, do których skomponował ścieżkę dźwiękową, to jeden z filmów konkursowych. Prócz „Błaznów” o tytuł najlepszej muzyki w polskim filmie powalczy sześć innych produkcji. Kto zwycięży? Werdykt, którego ogłoszenie po raz pierwszy będziemy transmitować na żywo na antenie Telewizji Proart, poznają państwo w sobotę o 19.00.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz