Liderzy czekają na pomocników. Dołącz do „Drużyny W”

0
Szlachetna Paczka to druga co do wielkości zaraz po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy akcja charytatywna w Polsce. Jej siłą są oczywiście Wolontariusze oraz Darczyńcy. Mimo że do finału akcji jeszcze kilka miesięcy, najwyższy czas formować szeregi i myśleć o przygotowaniach. Dlatego w całej Południowej Wielkopolsce poszukiwani są Wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Leszek Kaczmarek z Nowych Skalmierzyc to najlepszy przykład na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jak sam mówi z dużym dystansem, nie widzi przeszkód, by być aktywnym człowiekiem niosącym pomoc innym. – Jestem niewidomy, ale zawsze czułem w sobie chęć niesienia pomocy innym. To duże zaskoczenie dla rodzin, gdy na finale pojawiają się wolontariusze zdrowi oraz niepełnosprawni. Ale to pokazuje, że każdy może pomagać – mówi Leszek, który jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki i liderem akcji w swoim regionie.

Każdy Super W, czyli wolontariusz Szlachetnej Paczki ma swoją historię. Tyle ile osób, tyle powodów dla których dołączyli do akcji, która pomogła już milionom osób w kraju. A dołączenie do zespołu wolontariuszy Szlachetnej Paczki jest banalnie proste. Zapisy już ruszyły, odbywają się internetowo, poprzez prosty formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Wolontariusze będą przygotowani do tego, co ich czeka przez kolejne miesiące. Krok po kroku nadejdzie wielki finał. Tysiące wolontariuszy w całym kraju odwiedzi rodziny, dla których darczyńcy przygotują paczki świąteczne.

Każdy, kto ma trochę czasu i chęci jest mile widziany w drużynie W. Wolontariusze są poszukiwani m.in. w powiatach ostrowskim, krotoszyńskim, ostrzeszowskim czy kaliskim. W ramach Szlachetnej Paczki tylko w ubiegłym roku przygotowała ofiarowano ponad 20 tysięcy paczek z prezentami potrzebującym rodzinom o łącznej wartości prawie 54 mln złotych.

Szczegóły w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick