DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Liderzy czekają na pomocników. Dołącz do "Drużyny W"

Leszek Kaczmarek z Nowych Skalmierzyc to najlepszy przykład na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jak sam mówi z dużym dystansem, nie widzi przeszkód, by być aktywnym człowiekiem niosącym pomoc innym. – Jestem niewidomy, ale zawsze czułem w sobie chęć niesienia pomocy innym. To duże zaskoczenie dla rodzin, gdy na finale pojawiają się wolontariusze zdrowi oraz niepełnosprawni. Ale to pokazuje, że każdy może pomagać – mówi Leszek, który jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki i liderem akcji w swoim regionie.

Każdy Super W, czyli wolontariusz Szlachetnej Paczki ma swoją historię. Tyle ile osób, tyle powodów dla których dołączyli do akcji, która pomogła już milionom osób w kraju. A dołączenie do zespołu wolontariuszy Szlachetnej Paczki jest banalnie proste. Zapisy już ruszyły, odbywają się internetowo, poprzez prosty formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Wolontariusze będą przygotowani do tego, co ich czeka przez kolejne miesiące. Krok po kroku nadejdzie wielki finał. Tysiące wolontariuszy w całym kraju odwiedzi rodziny, dla których darczyńcy przygotują paczki świąteczne.

Każdy, kto ma trochę czasu i chęci jest mile widziany w drużynie W. Wolontariusze są poszukiwani m.in. w powiatach ostrowskim, krotoszyńskim, ostrzeszowskim czy kaliskim. W ramach Szlachetnej Paczki tylko w ubiegłym roku przygotowała ofiarowano ponad 20 tysięcy paczek z prezentami potrzebującym rodzinom o łącznej wartości prawie 54 mln złotych.

Szczegóły w materiale filmowym.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz