DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Liczymy na to, że jakość się obroni". Ostrzeszowska porodówka doceniona przez pacjentki

Ostrzeszowska porodówka ma powody do zadowolenia. Tamtejszy oddział ginekologiczno-położniczy zajął trzecie miejsce w Wielkopolsce za rok 2023 w rankingu Fundacji „Rodzić po ludzku”. To bardzo duży sukces biorąc pod uwagę wizerunkowe problemy szpitala w 2020 roku.

Przypomnijmy, że upadek wizerunkowy szpital zaliczył w 2020 roku m.in. przez sytuację, która miała miejsce na początku sierpnia. 28-latka w 10 tygodniu ciąży została wtedy odesłana z OCZ z niewydolnością oddechową. Ostatecznie zmarła po przewiezieniu do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Niespełna cztery lata po kryzysie, szpital wydaje się wstawać z kolan i stara się odbudować zaufanie mieszkańców Ostrzeszowa i sąsiednich miejscowości. I chyba przynosi to skutek, ponieważ ostrzeszowska porodówka została doceniona przez mamy rodzące w tamtejszym szpitalu. Wyniki rankingu to głos pacjentek, które w ankietach informują, czy dana placówka stwarza warunki, aby poród był dla matek dobrym doświadczeniem. – Jest to niezmiennie zasługa personelu, który świadczy usługi i opiekę nad pacjentkami na najwyższym poziomie. Liczę na to, że jakość się obroni i przyciągnie większą liczbę pacjentek – mówi Zbigniew Kluczkowski, prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

W 2023 roku personel ostrzeszowskiej porodówki odebrał około 370 porodów. Wśród mam było najwięcej mieszkanek Ostrzeszowa jednak coraz więcej kobiet przyjeżdża nawet z sąsiednich województw. – Zauważamy, że przyjeżdżają nawet pacjentki z Wrocławia, które chcą rodzić w bardziej kameralnych warunkach – dodaje Tomasz Żołnierczyk, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w ostrzeszowskim szpitalu. Rośnie także średnia wieku mam. Większość pacjentek to kobiety po 30. roku życia. Zdarzają się nawet mamy, które po 40-tce decydują się urodzić swoje pierwsze dziecko. Personel medyczny wprowadza udogodnienia, by zapewnić komfort rodzącym pacjentkom. – Czekamy właśnie na krzesło porodowe, laktator klasy szpitalnej, niedawno pojawiła się szarfa do porodów wertykalnych. Wprowadziłyśmy także na oddział aromaterapię – wymienia Agnieszka Sztukowska, położna oddziałowa ostrzeszowskiej porodówki.

Ale oddział ginekologiczno-położniczy to przecież nie tylko porody, dlatego szpital zainwestował w sprzęt, który ma pomóc w diagnozowaniu pacjentek ginekologicznych. – Zostaliśmy doposażeni w nowy sprzęt kolposkopowy, którzy przełoży się na wczesną diagnostykę zmian przednowotworowych raka szyjki macicy. Zwiększy wykrywalność i pomoże w leczeniu pacjentek – mówi Tomasz Żołnierczyk.

Przypomnijmy, że zarząd Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia planuje rozbudowę budynku szpitala o nowoczesną przychodnię specjalistyczną, która – zdaniem władz szpitala – ma znacznie podnieść jakość usług medycznych dostępnych dla mieszkańców regionu.

CZYTAJ: Ostrzeszowski szpital czeka rozbudowa. Tak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz