DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Liczba zakażeń rośnie. Czy w tym roku nie odwiedzimy grobów bliskich?

Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia przyniósł kolejny rekord w kraju. W ciągu minionej doby zakażonych zostało 6526 osób, a 116 zmarło. Wielkopolska odnotowała 500 kolejnych przypadków koronawirusa. W regionie najgorzej sytuacja wygląda w powiecie ostrowskim – 55 pozytywnych wyników. Jak informuje ostrowski sanepid sytuacja jest bardzo dynamiczna i wszystko wskazuje na to, że powiat ten wejdzie do czerwonej strefy.

CZYTAJ TAKŻE: Padł kolejny rekord zakażeń. W regionie najgorzej w ostrowskim

Za pośrednictwem ogólnopolskich mediów głos zabrał Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Odniósł się on do ewentualnych decyzji o zamknięciu cmentarzy. – Będziemy to analizować, ale myślę, że do takiej sytuacji nie dojdzie – powiedział w programie „Grafitti” Polsat News. Premier zaapelował jednak, żeby wizyty na cmentarzach rozłożyć w czasie, by nie gromadzić się tłumie na terenie nekropolii.

Wysłaliśmy także wiadomość do rzecznika prasowego Diecezji Kaliskiej z pytaniem, czy Kuria otrzymała już jakieś wytyczne w sprawie zbliżającego się święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. – Na obecną chwilę nie ma wytycznych dot. obchodów na cmentarzach tych uroczystości – poinformował ks. Marcin Papuziński.

Ministerstwo Zdrowia na 15.10 (czwartek) zaplanowała konferencję prasową. Wtedy też zostaną przedstawione kolejne plany rządu dotyczące obostrzeń. Zaktualizowana zostanie także mapa stref czerwonych i żółtych na terenie kraju. Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia poinformował, że około 100 powiatów ma wejść w najbliższych dniach do strefy czerwonej.

Napisz do autora

Komentarze (18)
 • M
  Mama

  środa, 14 października, 2020

  Zamknąć szkoły i cmentarze

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  środa, 14 października, 2020

  My nie pójdziemy ale jarek wjedzie w asyscie

  Odpowiedz
 • GM
  gender mątwa

  czwartek, 15 października, 2020

  Nie potrzeba zamykać cmentarzy aby uniknąć wielkich skupisk, wystarczy zakazać odprawiania tam mszy.

  Odpowiedz
 • M
  Macko

  czwartek, 15 października, 2020

  Prezesi mogą przebywać na cmentarzach nawet w czarnej strefie. Powinno się mówić nie czy będzie można tylko kto będzie mógł. „Twój ból jest większy jak mój”.

  Odpowiedz
 • G1
  Gość 1234

  czwartek, 15 października, 2020

  Najlepiej zaraz wszystko pozamykajcie od razu wszystkich do więzienia bo tam najmniej ludzi.
  Na cmentarz w święto to obowiązek iść, msza nie musi być, ale niech nikt nie zabrania odwiedzić im bliskich osób których już nie ma z Nami. Szkoły pozamykajcie, a nie narażacie dzieci na tę cholerną chorobę, a teleporady sobie w
  d.. ę włóżcie.

  Odpowiedz
 • L
  Lekarz

  czwartek, 15 października, 2020

  Oczywiście zamknąć cmentarze, mamy jeszcze tyle czasu do Święta Zmarłych , ze możemy odwiedzać groby , każdego innego dnia , nie musi to być 1 listopada .W dniu święta 1 listopada potworne ściski na cmentarzach ,będa sie ludzie zarażać wirusem jeden od drugiego .Więc moja rada jest taka chrońmy siebie i swoje rodziny .

  Odpowiedz
 • M
  Marian

  czwartek, 15 października, 2020

  Oczywiście możemy odwiedzać groby ,przed świętem zmarłych i po 1 listopada , Jestem również za zamknięciem cmentarzy .Każdego dnia coraz wiecej zachorowań w naszym rejonie Ostrowa, więc odwiedzajmy cmentarze i swoich bliskich przed świętem zmarłych , i nie doprowadzajmy siebie i swoich najbliższych w rodzinie, do tej potwornej choroby wirusowej .

  Odpowiedz
 • R
  Roman

  czwartek, 15 października, 2020

  W największych skupiskach – największe zarażenia KORNA WIRUSA LUDZIE ODPUŚCIE CMENTARZE 1 LISTOPADA IDZCIE NA CMENTARZE PRZED ŚWIETEM ZMARŁYCH ZROZUMCIE TO DLA WASZEGO DOBRA.

  Odpowiedz
 • S
  seniorka

  czwartek, 15 października, 2020

  na cmentarz do moich bliskich chodzę co tydzień, a nie tylko 1 x w roku na Swięto Zmarłych.Nic się nie stanie jak w tym roku nie pójdę. i innni też.Ludzie nie ma to innych zmartwień.Można pójść tydzie przed albo po świętach.

  Odpowiedz
 • OX
  Obywatel X

  czwartek, 15 października, 2020

  Podpowiem Wam coś – jeśli te odwiedziny grobów są takie istotne, że bez tej jednej wizyty umrzecie to idźcie np dzisiaj. Nie wiem z czego wynika ta patologia, że to MUSI być 1.11.

  Odpowiedz
 • H
  heniek

  sobota, 17 października, 2020

  Oczywiście cmentarze powinni zamknąć , to dla dobra nas wszystkich , bo jeśli ztłoczymy sie na cmentarzach 1 listopada to za chorowań może byc kazdego dnia po 20 tyś osób w całej Polsce. Naprawdę Polacy zastanówcie sie , chrońcie siebie i najbliższych . Odwiezcie groby przed 1 listopada.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz