Lewica w OSP. W środę spotkanie z parlamentarzystami

2
materiały organizatora
Czworo parlamentarzystów Lewicy (Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Karolina Pawliczak, Małgorzata Prokop-Paczkowska i Przemysław Koperski) spotka się w środę z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. 23 listopada o 17.00 rozpocznie się spotkanie otwarte w siedzibie OSP Ostrów Wielkopolski przy ul. Staszica 1.

Spotkania z mieszkańcami, konferencje prasowe, wizyty przy okazji oficjalnych otwarć inwestycji. W ostatnich tygodniach intensywność działań parlamentarzystów w tym zakresie nabrały tempa.

Niedawno region odwiedził minister rolnictwa, później politycy Platformy Obywatelskiej, we wtorek informowaliśmy o planowanej wizycie Władysława Kosiniaka-Kamysza – lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W środowe popołudnie z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego spotkają się Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Karolina Pawliczak, Małgorzata Prokop-Paczkowska i Przemysław Koperski. Spotkanie otwarte zaplanowano na 17.00. Miejsce: strażnica OSP przy ul. Staszica 1.

W przeciwieństwie do zamkniętych występów prezesa Kaczyńskiego nasze spotkanie jest otwarte dla wszystkich” – napisała na swoim fanpage’u Karolina Pawliczak, posłanka Lewicy z Kalisza.

Tematem spotkania będzie m.in. obywatelski projekt ustawy zwany potocznie „Renta Wdowia”, który ponownie ma zostać złożony do laski marszałkowskiej. „Lewica oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych proponują, aby pozostała przy życiu osoba mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. Obecnie renta rodzinna w przypadku, gdy umrze jeden ze współmałżonków, to jest 85 procent wyższego świadczenia. Obywatelski projekt ustawy przewiduje również, że prawo do renty wdowiej będą mieli wszyscy uprawnieni do świadczeń, nie tylko ubezpieczeni w ZUS, ale także w KRUS oraz emeryci mundurowi. Swoimi zapisami obejmuje również osoby, które zostały wdową lub wdowcem nawet kilka lat temu” – poinformowali przedstawiciele Lewicy.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ WLKP24.INFO

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick