DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Lekkoatleci Stali bezkonkurencyjni w Biegu Republiki Ostrowskiej [ZDJĘCIA]

Lekkoatleci z klubu KS Stal LA Ostrów Wielkopolski nie mieli sobie równych w Biegu Republiki Ostrowskiej. Podium należało do nich, podobnie jak wiele innych czołowych miejsc, które zajęli w swoich kategoriach. Najszybszy w klasyfikacji Open był młodziutki Kacper Adamczak (00:31:09). 16-latek o kilka setnych wyprzedził Dawida Borowskiego (00:31:21). Jako trzeci linię mety przekroczył Robert Kulesza (00:32:47). Zarówno on jak i Borowski rywalizowali w kategorii wiekowej M20.

Tuż za podium uplasował się Jacek Lisiecki (Wosiek Team) z czasem 00:33:05. Za 30-latkiem dobiegli kolejni lekkoatleci Stali. Kolejno: Mikołaj Wieczorek, Marcin Grzegorowski i Jakub Chmielarz.

W tegorocznej rywalizacji wystartowało niemal 500 biegaczy nie tylko z powiatu czy regionu, ale z całej Polski. W tego rodzaju wydarzeniu sportowym nie mogło zabraknąć legendy już nie tylko ostrowskich, ale światowych tras biegowych dla ultramaratończyków – Witolda Olejniczaka (00:51:34) z klubu KS Maraton Ostrów Wielkopolski. Pobiegł on razem z członkiem rodziny – Arkadiuszem Olejniczakiem (00:48:13).

Wśród pań najszybciej dobiegły do mety: Joanna Susmanek z Wrocławia (00:39:20) – 42. miejsce, Patrycja Rolnik z Gostynia (00:41:10) – 66. i Martyna Czerwik z Głogowa (00:42:25) – 84.

Uczestnicy otrzymali na Rynku medale z wizerunkiem Areny Ostrów. Dla wielu uczestnictwo w niedzielnej rywalizacji było powrotem do normalności po tym, jak w minionym roku odwołano bieg ze względu na pandemię koronawirusa.

Pełną listę wyników znajdziesz pod tym linkiem

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz