Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
„Lekcje z niespodzianką” to nowy cykl zajęć, które dla swoich uczniów przygotowała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsze, październikowe odbyły się w formie koncertu połączonego z krótkimi prelekcjami na temat historii polskiej piosenki. – Uczniowie mogli poznać historię najbardziej znanych utworów, wykonawców, autorów tekstów i muzyki począwszy od lat 60. aż po czasy współczesne. Krótkie prelekcje w formie prezentacji przeplatane były występami na żywo zespołu „Ogień” – mówi dyrektor placówki, Renata Spodzieja.
Ideą zajęć, jak sama nazwa wskazuje, jest to, by uczniowie nie wiedzieli, jaką nietypową lekcję dla nich przygotowano. Biletem wstępu na pierwszą były poduszki. – Chcemy w niestandardowy sposób ułatwić uczniom powrót do nauki w szkolnych ławkach. Jest to dla nich również okazja, by poszerzać swoją wiedzę w ciekawy sposób – dodaje Renata Spodzieja.
Zajęcia poświęcone historii piosenki polskiej połączone z koncertem zorganizowane zostały przy współpracy z fundacją Talent, a odbyły się dzięki dofinansowaniu ostrowskiego magistratu. – Komisja konkursowa pozytywnie oceniła ten projekt i przeznaczyła na ten cel 4 tys. zł. Urząd miasta poprzez takie działania chce promować edukację niestandardową – mówi Żaneta Gruchalska z Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.
Kolejna „Lekcja z niespodzianką” już za miesiąc.
niedziela, 17 października, 2021
Największą niespodzianką dla wcześniejszych dyrektorów szkół na Waryńskiego było odebranie budynków i dzięki temu likwidacja szkół prowadzonych przez Spółdzielnię oświatową. Jednym słowem od 1 września 2021 skończyło się lekceważenie nauczycieli przez p. Kolińską a wcześniej przez p. Maląg. Obie panie wielokrotnie łamały Kodeks Pracy. Teraz dzieci i rodzice widzą różnice, widzą jak powinna być prowadzona szkoła. Malągowa musi odejść!!!
poniedziałek, 18 października, 2021
Dyrekcja SP 4 stawia na poziom nauczania i właściwe relacje z uczniami, w przeciwieństwie do byłych już dyrektorek Kolińskiej i Musiał, które tak skupiły się na ukrywaniu przed członkami spółdzielni pieniędzy zarabianych na wynajmie auli, sal gimnastycznych, siłowni, kuchni, sklepiku i sal lekcyjnych dla Szkoły „Żak”, że brakowało im czasu na chodzenie na zajęcia, więc zostawiały uczniów bez opieki, za którą oczywiście pobierały pieniądze! A pieniędzmi z dotacji publicznych z UM tak niegospodarnie (to niedomówienie) dysponowały, że Pani prezydent wreszcie wymówiła im użyczenie budynku! Szkoda, że na tę chwilę byłe dyrektorki Kolińska i Musiał nie poniosły konsekwencji oszustw, kłamstw i mataczenia! Ale … papier jest cierpliwy …
poniedziałek, 18 października, 2021
Mam nadzieję,że po remoncie 4 wróci do siebie przy ul. Królowej Jadwigi…