Lekcja z ambasadorem

0
Jak żyje się w Meksyku i jaki jest tamtejszy system edukacji – o tym między innymi mówił w Ostrowie Wielkopolskim ambasador Meksyku Alejandro Negrín Muñoz. To tutaj spotkał się z młodzieżą „Czwartego”, a następnie z przedsiębiorcami z miasta i powiatu.

Pierwszym punktem wizyty ambasadora w Ostrowie Wielkopolskim, która odbyła się w czwartek, 19 września, było IV Liceum Ogólnokształcące. Nie bez powodu właśnie to, bo w tej szkole od lat prowadzone są zajęcia z języka hiszpańskiego. Jak się okazało podczas lekcji, ambasador mówił też po polsku. Spotkanie z młodzieżą zostało jednak przeprowadzone w języku hiszpańskim. Na początku spotkania w „Czwartym” uczniowie opowiadali o systemie edukacji w Polsce, a także mówili o swojej szkole. Potem był czas na zadawanie pytań. Młodzież interesowało między innymi, jak wygląda dzień pracy ambasadora oraz jak odbiera on Polskę i Polaków. Po spotkaniu w liceum, odbył się briefing prasowy. – Obecnie rządy Meksyku i Polski pracują nad budowaniem strategicznych relacji – mówił ambasador podkreślając potencjał relacji obu państw.

Po spotkaniu z dziennikarzami dyplomata pojechał do kilku przedsiębiorstw z Ostrowa i powiatu ostrowskiego. Dyplomata do miasta przyjechał na zaproszenie senatora Łukasza Mikołajczyka, który zasiada w senackiej grupie meksykańsko-polskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick