Lego w Jarocinie. Start w Noc Muzeów

0
Muzeum Regionalne w Jarocinie zaprasza na wyjątkową wystawę, która jest unikalnym zbiorem modeli z klocków LEGO®. Ta niepowtarzalna kolekcja klocków LEGO zaczęła powstawać ponad 35 lat temu. Dziś tworzy wyjątkowy przekrój historii duńskich zabawek. Zbiory są własnością jednej rodziny, która dzieli się z innymi swoim hobby. Wystawę w Pałacu Radolińskich można oglądać od 19 maja do 10 czerwca.

Wystawa dedykowana jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy mogą na własne oczy zobaczyć wiele największych kolekcjonerskich modeli, osadzonych w tak zwanych światach tematycznych. Jest jedyną tak bardzo kolekcjonerską wystawą, w autorskiej aranżacji wykonanej przez jej twórców.

Dla odwiedzających wystawę w jarocińskim pałacu Radolińskich organizatorzy przygotowali:

• Unikalne, bardzo duże miasto LEGO City z pełną miejską infrastrukturą, w tym z pociągami, karuzelami, oraz wielkimi budowlami świata takimi jak wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizie czy słynna opera w Sydney.

• Ważnym dla rodziny kolekcjonerów, tematem, jest seria NINJAGO, która zdobi ekspozycję wieloma zachwycającymi modelami pojazdów i sytuacjami z dalekiego wschodu. Są tu świątynie, statki powietrzne i smoki.

•  Niewątpliwą przyjemnością dla dziewczynek i ich mam jest platforma miasteczka Heartlake City z modelami LEGO Friends. Na platformie zobaczyć mozna unikalny autorski pociąg. Warto przyjrzeć się dłużej co słychać u przyjaciółek i wyobrazić sobie wspólną przygodę.

• Oko fana sagi Star Wars™ będzie błyszczeć na widok największych kolekcjonerskich modeli, tzw. UCS. Są to wydawane w limitowanych ilościach i trudno dostępne o wiele większe modele od tych seryjnie proponowanych.

• Dużą inspiracją dla fanów LEGO są serie tematyczne takie jak Wikingowie, przepełniony bajeczną tajemniczością świat ELVESwyspa piratów z okrętami czy kolekcja zestawów z serii Harry Potter stanowiąca przegląd prawie wszystkich modeli z wszystkich lat.

• Warto zajrzeć również do wnętrza autorskiego projektu – Jaskinia Batmana™, zbudowanej z ponad 25000 klocków.

Po wnikliwym obejrzeniu Wystawy można samemu oddać się pasji i zasiąść do stanowiska z klockami LEGO, by budować własne dzieła. Przyjemność gwarantowana  – i nie tylko dla dzieci!

  • Miejsce Wystawy: JAROCIN, PAŁAC RADOLIŃSKICH, PARK
  • Czas trwania: 19.05 – 10.06.2018

źródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick