Legendarny zespół New York Voices zagra w Ostrowie

0
autor: Rosław Szaybo
To już 120. edycja Jazz w Muzeum. Podczas tegorocznej jubileuszowej, bo 120. edycji Jazz w Muzeum odbędzie się koncertu galowego z okazji 25-lecia imprezy, w którym wystąpi legenda amerykańskiego jazzu - The Newy York Voices. Wydarzenie odbędzie się w piątek 7 grudnia o godz. 19.00 w Kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim.

The New York Voices jeste jednym z najpopularniejszych zespołów jazzowych na świecie. Za kilkanaście dni będzie go można posłuchać na żywo w Ostrowie Wielkopolskim, a to w związku z 25-leciem Jazz w Muzeum. Ten koncert ma uświetnić 120. edycję imprezy. Wydarzenie odbędzie się  piątek 7 grudnia o godz. 19.00 w ostrowskim Kinie Komeda.

NYV zagrali pierwszy koncert w 1987 roku, ale szerszej publiczności zaprezentowali się w lutym kolejnego roku podczas występu w nowojorskim Town Hall. Ten występ był trampoliną do sławy na jazzowej scenie w Nowym Jorku, która była wówczas zdominowana przez Manhattan Transfer.

Kto zna utwory The New York Voices, wie, że na ich płytach można też usłyszeć wielu znany artystów m.in. Dave’a Weckiego, Mulgrewa Millera, Michael’a Formanka, Gary’ego Burtona, Russela Malone’a i Gila Goldsteina. Zespół miał okazję zagrać również z kilkoma orkiestrami: Count Basie Orchestra, WDR Big Band Cologne czy Don Sebesky Big Band.

W 2015 r. w Blue Note w Tokio New York Voices wystąpił wspólnie z Big Bandem
Boba Mintzera. Jak się okazało to spotkanie zaowocowało wydaniem w tym roku
wspólnej płyty, która jest ostatnim a zarazem rocznicowym albumem zespołu. W
tym roku bowiem obchodzą 30. rocznicę działalności artystycznej.

Jak mówią znawcy ich muzyki, koncerty New York Voices nie schodzą poniżej klasy mistrzowskiej, co charakteryzuje nielicznych artystów na świecie. Czy może być lepsza reklama?

Telewizja Proart i portal wlkp24.info objęły to wydarzenie patronatem medialnym.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick