„Lato to zawsze trudny czas” – jak wygląda sytuacja w ostrowskim schronisku?

2
Fot. Zrzut ekranu z materiałów Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim
Choć rozpoczął się już nowy rok szkolny to wiele osób przebywa jeszcze na urlopie. Wakacje to trudny czas zwłaszcza dla czworonogów, które wydają się zawadzać w urlopowych planach. Latem, psów w schronisku zawsze jest więcej. Kilkanaście z nich trafiło tu w ostatnich dniach i oczekują na swojego właściciela.

Kilka dni temu na facebookowym fanpage’u schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim ukazał się wpis o psach, które czekają na swoich właścicieli. „Sytuacja jest nieciekawa. Na kwarantannie mamy aż 16 psów! Tak źle jeszcze nie było. Zobaczcie filmiki- może rozpoznacie psa swojego lub sąsiada? Jeden psiak już został odebrany ale pozostałe nadal czekają na swojego właściciela. Udostępniajcie by zguby wróciły do swoich domów” – czytamy.

Pies, który trafi do schroniska przechodzi 14-dniową kwarantannę. Po tym czasie jest szczepiony, czipowany, poddawany sterylizacji-kastracji i oczekuje na adopcję przez inną rodzinę. Właściciel ma więc dwa tygodnie, by odebrać swojego czworonoga.

Wakacje to bardzo trudny czas dla schronisk. W okresie letnim trafia tu wiele zwierząt. Tak, jak chociażby 16 psiaków, które są obecnie w kwarantannie. – Zwierzęta są zadbane, co świadczy to tym, że miały swoje domy. Liczę na to, że opiekunowie po nie przyjdą. I że nie są to zwierzaki celowo wyrzucone. Tegoroczne wakacje to był czas, kiedy do naszego schroniska trafiło ponad 120 psów – mówi Agnieszka Nowicka, kierownik Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Trochę mnie to dziwi, że ludzie pozbywają się swoich czworonożnych przyjaciół bo wyjeżdżają na wczasy. Wiem, że są takie domy wczasowe gdzie można spędzić pobyt z psem. .Ja akurat przygarnęłam psa ze schroniska, był z ogromnymi lękami ale praca i cierpliwość zrobiła swoje. W chwili obecnej jest to pies nie do poznania, niż był jak przywieźliśmy go ze schroniska. Gdybym wyjeżdżała na wczasy w życiu nie porzuciłabym swojego pupila. Zresztą proszę spojrzeć jakie smutne minki mają te pieski gdy znajdą się za kratami.

  2. Nie chodzi tutaj tylko o pieski ,ale wyrzucane sa również koty .Kiedy powstanie obiecana kociarnia w Ostrowie . Przed wyborami obiecuje sie wiele spraw , a potem zapomina sie co sie obiecało mieszkańcom . Wstyd pani PREZYDENT /

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick