Laptopy na Dzień Dziecka. Są w dzisiejszych czasach niezbędne [ZDJĘCIA]

0
Komplet laptopów wraz z niezbędnymi akcesoriami przekazał dziś starosta ostrowski uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Okazją do przekazania prezentu sfinansowanego ze środków własnych powiatu był event zorganizowany z tytułu przypadającego za kilka dni Dnia Dziecka. Co prawda szkoła w czasie pandemii raptem przez kilka dni pracowała w trybie nauki zdalnej, ale sprzęt i tak ma przydać się do codziennej pracy.

Takie wydarzenia jak to dają nadzieję na upragniony powrót do po pandemicznej normalności. Dziś w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim uczniowie świętowali przypadający już za kilka dni Dzień Dziecka. Podopieczni placówki urządzili dziś plenerowe świętowanie w postaci wspólnych gier, a podczas zabawy starosta ostrowski przekazał na ręce uczniów i dyrekcji sprzęt komputerowy użyteczny podczas nauki zdalnej, która w czasie pandemii częściowo nie ominęła także szkoły specjalnej. – Otrzymaliśmy dziesięć nowoczesnych laptopów. My jesteśmy szkołą skomputeryzowaną, ale właśnie czas pandemiczny pokazał jak bardzo ten sprzęt jest wykorzystywany i eksploatowany. Co prawda pracowaliśmy przez większość czasu stacjonarnie, ale w dni, kiedy nauczaliśmy zdalnie – potrzebny był dobry sprzęt i łącze internetowe – mówi dyrektor szkoły Beata Serbakowska. Dodaje, że brak dostępu uczniów do dobrej jakości sprzętu często powodował konieczność dojeżdżania nauczycieli do podopiecznych celem przekazania materiałów dydaktycznych, co bywało niezwykle czasochłonne i wymagające pokonywania wielu kilometrów na terenie całego powiatu.

Dyrekcja szkoły ma nadzieje, że prezent od powiatu przyda się już tylko do codziennego wykorzystania w murach szkoły a nie w tak trudnych warunkach nauki zdalnej. Władze powiatu zakup sprzętów finansowały przez cały okres pandemii ze środków budżetowych. Przez 2,5 roku bieżącej kadencji samorząd w ogóle zainwestował już ponad 17 milionów złotych na doposażenie i modernizacje placówek oświatowych. – Finansujemy zakup sprzętu dla placówek oświatowych przede wszystkim z własnych środków i przekazaliśmy już wsparcie sprzętowe większości szkołom, dla których jesteśmy organem prowadzącym – mówi starosta Paweł Rajski.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick