„Łapacze deszczu” po raz drugi. Start już w piątek

3
11 czerwca (piątek) startuje druga edycja programu "Ostrów łapie deszcz". Miasto dofinansuje zakup tzw. "łapaczy deszczu" dla wszystkich, którzy chcą zbierać i wykorzystywać wodę opadową. W tym roku samorząd przeznacza na ten cel 90 tysięcy złotych. Ilość wniosków, które zostaną przyjęte jest ograniczona. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

W 2020 roku w budżecie miasta zostało przeznaczone 70 tysięcy złotych. Pilotażowy wtedy projekt cieszył się ogromną popularnością. Złożono wtedy aż 312 wniosków na łączną kwotę 284 tysięcy złotych. Pozytywnie rozpatrzono 72 z nich i wypłacono po 500 złotych ( w przypadku 20 wniosków), po 1000 złotych (w przypadku 40 wniosków) i po 2000 złotych (w przypadku 12 wniosków).

W drugiej edycji programu na dofinansowania dla “łapaczy deszczu” przewidziano 90 tys. złotych. Nowością, w tegorocznej odsłonie jest udzielanie dotacja na zbiornik przy budynkach mieszkalnych i towarzyszących np. garaż, budynek gospodarczy. By ubiegać się o dofinansowanie wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego.

Na dofinansowanie w wysokości 500 złotych może liczyć mieszkaniec, który na swojej posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów, 1000 złotych – jeśli zbiornik będzie mieć powyżej 500 litrów. Natomiast 2 000 złotych to propozycja dla tych ostrowian, którzy zdecydują się na montaż nowego zbiornika podziemnego.

W piątek, 11 czerwca, wystartuje nabór wniosków o udzielenie dotacji, który potrwa do  1 lipca 2021 roku (włącznie). O dofinansowanie mogą ubiegać się:

1. Podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a) osoby fizyczne,

b) wspólnoty mieszkaniowe,

c) osoby prawne,

d) przedsiębiorcy;

2. Jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać:

a) w wersji papierowej w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

b) w wersji papierowej na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski);

c)w formie dokumentu elektronicznego przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu (ePUAP: /MiastoOstrowWielkopolski/skrytka).

POTRZEBNE DOKUMENTY ZNAJDZIESZ TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Może by tak tą wodę zasilić solankę bo miała działać a ona nie czynna tylko była zbudowana na jeden rok jak była otwierana to takie zalety miała jednym słowem bubel tak jak te fontanny w stawie kto to naprawia w parku Mickiewicza pompuje na okrągło i działa chyba że chińskie są działa ale krótko jak to chińskie

  2. raczej Ostrów łapie doła. W mieście nie ma żadnej alternatywy dla młodzieży, monitorowane miejsca publuczne to nie jest swoboda obywatelska, domy kultury praktycznie już tu nie działają. Więcej pieniędzy i więcej niczego. Brawo pani Beato. Pewnie ma pani lepiej na chacie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick