DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Łapacze deszczu" po raz drugi. Start już w piątek

W 2020 roku w budżecie miasta zostało przeznaczone 70 tysięcy złotych. Pilotażowy wtedy projekt cieszył się ogromną popularnością. Złożono wtedy aż 312 wniosków na łączną kwotę 284 tysięcy złotych. Pozytywnie rozpatrzono 72 z nich i wypłacono po 500 złotych ( w przypadku 20 wniosków), po 1000 złotych (w przypadku 40 wniosków) i po 2000 złotych (w przypadku 12 wniosków).

W drugiej edycji programu na dofinansowania dla “łapaczy deszczu” przewidziano 90 tys. złotych. Nowością, w tegorocznej odsłonie jest udzielanie dotacja na zbiornik przy budynkach mieszkalnych i towarzyszących np. garaż, budynek gospodarczy. By ubiegać się o dofinansowanie wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego.

Na dofinansowanie w wysokości 500 złotych może liczyć mieszkaniec, który na swojej posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów, 1000 złotych – jeśli zbiornik będzie mieć powyżej 500 litrów. Natomiast 2 000 złotych to propozycja dla tych ostrowian, którzy zdecydują się na montaż nowego zbiornika podziemnego.

W piątek, 11 czerwca, wystartuje nabór wniosków o udzielenie dotacji, który potrwa do  1 lipca 2021 roku (włącznie). O dofinansowanie mogą ubiegać się:

1. Podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a) osoby fizyczne,

b) wspólnoty mieszkaniowe,

c) osoby prawne,

d) przedsiębiorcy;

2. Jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać:

a) w wersji papierowej w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

b) w wersji papierowej na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski);

c)w formie dokumentu elektronicznego przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu (ePUAP: /MiastoOstrowWielkopolski/skrytka).

POTRZEBNE DOKUMENTY ZNAJDZIESZ TUTAJ

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • C
  Czytelnik

  czwartek, 10 czerwca, 2021

  Może by tak tą wodę zasilić solankę bo miała działać a ona nie czynna tylko była zbudowana na jeden rok jak była otwierana to takie zalety miała jednym słowem bubel tak jak te fontanny w stawie kto to naprawia w parku Mickiewicza pompuje na okrągło i działa chyba że chińskie są działa ale krótko jak to chińskie

  Odpowiedz
 • F
  fafik

  czwartek, 10 czerwca, 2021

  czy tylko ja mam problem z brakiem odpowiedniego formularza pod podanym w instrukcji linkiem?

  Odpowiedz
 • BB
  Brawo Beato

  piątek, 11 czerwca, 2021

  raczej Ostrów łapie doła. W mieście nie ma żadnej alternatywy dla młodzieży, monitorowane miejsca publuczne to nie jest swoboda obywatelska, domy kultury praktycznie już tu nie działają. Więcej pieniędzy i więcej niczego. Brawo pani Beato. Pewnie ma pani lepiej na chacie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz