Łańcuch Herbowy zakończy sezon 2018

2
Już w najbliższą niedzielę, 21 października na torze Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się ostatnia żużlowa impreza w kończącym się sezonie 2018. Mowa oczywiście o Turnieju o Łańcuch Herbowy. To będzie 66. edycja tych zmagań. Dotychczas poznaliśmy nazwiska czternastu zawodników, którzy zaprezentują się na ostrowskim torze.

Do tej pory organizatorzy zaprezentowali nazwiska czternastu zawodników. Niestety, w tym gronie nie ma żużlowców ze światowej czołówki. Rozgrywanie turnieju w niedzielę, 21 października powoduje, że ci najlepsi są już na wakacjach.

Brak gwiazd wcale nie oznacza, że zawody będą nieciekawe. Przeciwnie. Stawka uczestników jest interesująca. W niedzielę oglądać będziemy Bartosz Smektałę, który kilkanaście dni temu wywalczył tytuł mistrza świata juniorów. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą też tacy zawodnicy, jak: Grzegorz Zengota, Paweł Przedpełski, Wadim Tarasienko, czy Norbert Kościuch. Na liście startowej są też tegoroczni żużlowcy MDM Komputery TŻ Ostrovia.

Po kilku latach przerwy na ostrowskim torze zaprezentuje się również Nicklas Porsing. Duńczyk był w przeszłości skutecznym zawodnikiem w ŻKS-ie Ostrovia. W ostatnich sezonach prezentuje jednak dużo gorszą formę. W barwach Stali Rzeszów nie wyróżniał się niczym szczególnym. W końcówce sezonu stracił nawet miejsce w składzie rzeszowskiej drużyny. Niektórzy przymierzali go do jazdy w Ostrovii w kolejnym sezonie, ale działacze ostrowskiego klubu i trener Mariusz Staszewski zaprzeczali, jakby byli w jakikolwiek zainteresowani zakontraktowaniem Porsinga.

Uczestnicy 66. Turnieju o Łańcuch Herbowy:

– Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno / Polska)
– Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra / Polska)
– Kamil Brzozowski (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów / Polska)
– Zbigniew Suchecki (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów / Polska)
– Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz / Polska)
– Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk / Polska)
– Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz / Polska)
– Wadim Tarasienko (Lokomotiv Daugavpils / Rosja)
– Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz / Polska)
– Paweł Przedpełski (Get Well Toruń / Polska)
– Nicklas Porsing (Stal Rzeszów / Dania)
– Kamil Nowacki (MDM Komputery TŻ Ostrovia / Polska)
– Norbert Kościuch (Orzeł Łódź / Polska)
– Renat Gafurow (MDM Komputery TŻ Ostrovia / Rosja)

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jestem sympatykiem Platformy Obywatelskiej. Byłem, jestem i zapewne pozostanę. Nie widzę na razie dla siebie żadnej alternatywy. Czuję się zażenowany osobą kandydata na urząd Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia m.in. tej partii. Kandydat ten nie jest w stanie skutecznie walczyć z Beatą Klimek o tę funkcję. W związku z tym proszę wszystkich sympatyków Platformy Obywatelskiej, którzy zdecydują się wziąć udział w nadchodzących wyborach o oddanie głosu na obecną Prezydent. Nie możemy pozwolić na zwycięstwo kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście głosujemy na naszych kandydatów do Rady Powiatu, Rady Miejskiej oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Proszę to przemyśleć. To jedyne rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick