Łańcuch Herbowy dla Bartosza Smektały! Ostrowski akcent na podium

1
Bartosz Smektała zwycięzcą 70. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W niedzielnej rywalizacji wyprzedził minimalnie Fredrika Lindgrena i Olivera Berntzona. Tym samym na podium stanęło dwóch zawodników zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa i przedstawiciel gospodarzy - Arged Malesy Ostrów.

Rok po roku na podium Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego stanął przedstawiciel gospodarzy, ale jubileuszowa – 70. edycja tej rywalizacji należała do Bartosza Smektały z zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa. To on zdominował rywalizację, choć do końca nie mógł być pewny zwycięstwa.

Niedzielny turniej rozbudzał nadzieje kibiców na ciekawe i emocjonujące widowisko ze względu na mieszankę doświadczenia i młodości. To powrót do nie tak dawnych (bo przedcovidowych) tradycji. Taka stawka żużlowców miała przełożenie na podium, na którym znaleźli się zarówno młodsi, jak i starsi wiekiem przedstawiciele „czarnego sportu”.

Zwycięstwo, a więc i Łańcuch Herbowy stało się udziałem Bartosza Smektały. Tuż za nim uplasował się jego kolega z drużyny Fredrik Lindgren. Trzecie miejsce na podium zajął Oliver Berntzon z Arged Malesy – spadkowicza z PGE Ekstraligi.

Gospodarze ambitnie walczyli od początku do końca, a szanse na brąz obok Berntzona miał także Tomasz Gapiński, który ostatecznie zakończył rywalizację z 10 punkami (dwa mniej od Olivera) na 4. miejscu.

Bezkonkurencyjny był natomiast późniejszy triumfator – Bartosz Smektała, który zgromadził 14 oczek. Wygrał 4 z 5 biegów. w 11. musiał uznać wyższość wspomnianego Gapińskiego. Dojechał wówczas na drugiej pozycji.

Drugi na podium Fredrik Lindgren 3 razy triumfował, a 2 wyścigi ukończył tuż za zwycięzcą. Tyle samo wygranych biegów miał Oliver Berntzon, ale Szwed pogubił punkty w kolejnych biegach. Najpierw dojechał z 1 oczkiem w 14. wyścigu, a następnie dołożył dwa w 20. serii zmagań o Łańcuch Herbowy. To pozwoliło mu na wywalczenie 3. miejsca na podium.

Rywalizacja przebiegała spokojnie, choć nie obyło się bez defektów i przewróceń. Zawodnicy nie odnieśli jednak obrażeń poza drobnymi potłuczeniami. Taka sytuacja przydarzyła się Jakubowi Poczcie (4 punkty), który nie uzna tej rywalizacji za udaną. W 17. biegu przewrócił się i został wykluczony z powtórki. Choć schodził z toru oklaskiwany przez kibiców, wiedział, że to nie jest jego dzień. Z kolei Tobiasz Musielak z powodu problemów musiał zmienić motocykl.

Wyniki końcowe 70. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego:

 1. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 14 pkt. (3,3,2,3,3)
 2. Fredrik Lindgren (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 13 pkt. (2,2,3,3,3)
 3. Oliver Berntzon (Arged Malesa Ostrów) – 12 pkt. (3,3,3,1,2)
 4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów) – 10 pkt. (d,2,3,2,3)
 5. Krystian Pieszczek (ROW Rybnik) – 10 pkt. (2,3,2,1,2)
 6. Luke Becker (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – 9 pkt. (1,3,1,2,2)
 7. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 8 pkt. (3,1,0,2,2)
 8. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 7 pkt. (0,1,3,0,3)
 9. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 7 pkt. (1,d,2,3,1)
 10. Oskar Paluch (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 7 pkt. (3,1,1,1,1)
 11. Nicolai Heiselberg (Arged Malesa Ostrów) – 7 pkt. (1,2,2,2,0)
 12. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów) – 5 pkt. (2,2,0,d,1)
 13. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 4 pkt. (0,0,1,3,w)
 14. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów) – 4 pkt. (2,0,1,0,1)
 15. Norbert Kościuch (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – 2 pkt. (0,1,0,1,0)
 16. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 1 pkt. (1,0,0,0,0)
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

 1. Fajne zawody, myślę że Ostrovia powinna podpisać kontrakt długoletni z Nicolai Heiselberg ten chłopak ma to coś będą z niego ludzie i chyba szkoda że Gapa nas opuszcza…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick