Lampy LED i markery dla kierowców – by pieszy był bardziej widoczny

9
Fot. UMOstrów
Lampy LED oraz markery, które ostrzegają kierowców, że zbliżają się do przejścia pojawiły się przy czterech przejściach dla pieszych w Ostrowie: przy ulicy Głogowskiej, Kościuszki, Wrocławskiej oraz Grabowskiej. Przejścia dla pieszych mają się stać jeszcze bardziej bezpieczne.

Są już przejścia „Antyzombie”, akcja „Przejdź offline”, teraz przy najbardziej uczęszczanych przejściach dla pieszych pojawiły się lampy LED oraz markery, które ostrzegają kierowców o zbliżających się pasach. Oświetlenie pojawiło się na ulicy Głogowskiej, Kościuszki, Wrocławskiej i Grabowskiej. Te rozwiązania mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów, jak bowiem pokazują statystyki, bardzo wiele zdarzeń drogowych i wypadków ma miejsce właśnie na przejściach. Odebrana inwestycja jest niezwykle istotna z jeszcze jednego powodu – przejścia te znajdują się również w pobliżu szkół i korzystać z nich będą ostrowscy uczniowie – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowe oświetlenie posiada też system, który wykrywa obecność pieszego w okolicach przejścia zwiększając moc padającego na niego światła. Wykorzystanie naświetlania asymetrycznego sprawia, że przechodzień jest dobrze widoczny dla nadjeżdżających kierowców.

Inwestycja kosztowała to 257 800 zł, a ostrowski samorząd nie wyklucza kolejnych takich rozwiązań na terenie Ostrowa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

    • Uważaj żeby w ciebie kiedyś jakiś wariat nie wjechał, wiecznie w aucie przebywać nie będziesz. Nie znasz dnia ani godziny.

  1. Nie wszyscy kierowcy -to kultura jazdy- powinni zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych jeśli widzą zbliżającego się przechodnia no i oczywiście zawsze zwalniać czy jest-czy nie ma pieszego. Taki dodatkowe świetlne oznaczenia proszę zainstalować przy przejściu na ul.Wrocławskiej /osiedle byłych domków ZNTK- przed ul.Osiedlową/ tam kierowcy majągłęboko w d…e, że ktoś stoi i czeka by przejść na drugą stronę i przedałoby się ta też zastosować progi zwalniające…. bo niektórzy myślą,że to autostrada.

  2. I jakby nie patrzeć to za PIS jest dobrobyt w kraju i do tego jeszcze jest cały czas nacisk na poprawę bezpieczeństwa. Brawo PIS dlatego na was głosowałem.

    • Nie troluj tu miśku. i otwórz oczy. Nie ma żadnego dobrobytu, jest tylko ogromne zadłużenie.

  3. Oczywiście można wdrażać różne cuda nie widy ( antyzombi itd.) ale najważniejsze to po prostu zachować ostrożność. Bo jeśli ktoś jest na tyle głupi że zbliżając się do przejścia patrzy w telefon zamiast na jezdnię no to ja nie mam pytań. Oczywiście to działa w dwie strony bo kierowcy nie są świeci, nie którzy to wogole za kółko nie powinni wsiadac. Z każdej ze stron (kierowca, pieszy) zawsze znajdą się jakieś sierotki niestety. Wystarczy korzystać z romumu i wtedy wynalazki nie będą potrzebne.

  4. Kiedy ukończenie ul.Chłapowskiego ? prawoskręt przy ul. krotoszyńskiej będzie kiedyś oddany do użytku ? Pani prezydent pojawi się na przecięciu wstęgi ? czy wstyd się przyznać do tego remontu ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick