Łąki kwietne zastąpią trawniki? Tak planują w Jarocinie

1
Fot. Pixabay
Mniej trawników, a więcej kwiatów rosnących na łąkach. Na taki pomysł wpadli przedstawiciele Jarocina, którzy zapowiedzieli, że wkrótce pierwsza tzw. łąka kwietna pojawi się w mieście. Pomysł nie jest nowy, ale ciągle mało popularny. Szczególnie w miastach tej wielkości.

Zieleń miejska nie tylko przykuwa wzrok pieszych i kierowców, ale także sprawia, że czujemy się lepiej w otaczającej nas na co dzień przestrzeni. Coraz więcej miast zauważa to zjawisko i inwestuje w rośliny, upiększając skwery i place, a za razem poprawiając samopoczucie mieszkańców.

Prym wiodą trawniki, które można spotkać na każdym kroku. Pojawia się też coraz więcej kwiatów np. bratków, które w ostatnich tygodniach zostały bogato zasadzone m.in. na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina. W tym ostatnim mieście planują w najbliższym czasie pójść o krok dalej i wykorzystać coraz popularniejszy trend.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Mowa o łąkach kwietnych, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Od kilku lat można je podziwiać m.in. w Warszawie, ostatnio pojawiły się w Katowicach, a niedługo pierwsza ma zagościć w Jarocinie.

Zwolennicy takiego rozwiązania dostrzegają wiele zalet, jak miej odgłosów kosiarek, zwiększenie bioróżnorodności i atrakcyjności terenów zielonych, a także pomoc w rozwijaniu się naturalnej przyrody.

Jak Wam się podoba pomysł, by w miastach pojawiły się łąki kwietne? Piszcie w komentarzach!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick