Ładowanie w plenerze. City Charger Light na odolanowskim rynku

0
Wygląda niepozornie, a kryje w sobie pokłady mocy. Tej, którą można wykorzystać do naładowania baterii w telefonie. Na rynku w Odolanowie pojawił się City Charger LIght, czyli stacja do ładowania urządzeń mobilnych. Na razie jest nieoznakowana, ale mieszkańcy cieszą się z ewentualnej możliwości reaktywowania rozładowanego sprzętu.

Ładowarka to pomysł pracowników Urzędu Miasta w Odolanowie. Podpatrując technologiczne nowości w innych gminach, chcieli taką innowację zastosować na „własnym podwórku”. – Chcieliśmy ułatwić mieszkańcom sposób komunikacji – mówi Dominik Sobczak, z odolanowskiego magistratu.

Stacja stanęła na środku skweru na odolanowskim rynku. Jednocześnie można naładować cztery urządzenia mobilne. Do tego procesu potrzebny jest oczywiście odpowiedni kabel z wejściem USB. – Koszt zakupu takiego urządzenia to koło 2,5 tysiąca złotych – dodaje Michał Walków, pracownik Urzędu Miasta, który czuwał nad całym procesem realizacji tego pomysłu.

Czy mieszkańcy są zadowoleni z faktu, że w ich mieście pojawił się City Charger Light? Ci, z którymi rozmawialiśmy – jak najbardziej. Problem polega tylko na słabym oznakowaniu miejsca, w którym stoi stacja ładowania. Urzędnicy będą pracować nad tym, żeby o nowym urządzeniu na odolanowskim rynku dowiedziało się jak najwięcej mieszkańców miasta.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick