Łącznik Dworcowej z Wojska Polskiego gotowy. Zobacz, jak przebiegała budowa [ZDJĘCIA]

5
Fot. wlkp24.info/UM Ostrów
Zakończyła się budowa łącznika ulic Dworcowej z Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Nowa droga biegnąca między Centrum Przesiadkowym a PKS-em, została już oddana kierowcom.

Do niedawna był zarośnięty i krzywy chodnik, po którym strach było chodzić po zmroku, dziurawa jezdnia i mnóstwo chwastów na poboczu. Później wjechał ciężki sprzęt, a teraz jest nowy asfalt, prosty chodnik oraz miejsca parkingowe. Ale najważniejsze jest jeszcze coś innego – możliwość przejechania z ulicy Dworcowej na Wojska Polskiego. Taka była idea budowy łącznika zlokalizowanego między PKS-em, a Centrum Przesiadkowym w Ostrowie Wielkopolskim.

– Budowa 245-metrowej drogi wymagała rozebrania dotychczasowej nawierzchni z betonu i drogowych płyt betonowych. Teraz mamy wygodną jezdnię bitumiczną z nowymi krawężnikami, chodnikami po obu stronach oraz przejściami dla pieszych. By dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo tego odcinka, zaplanowano tu także montaż nowych punktów oświetleniowych – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

W przeszłości teren, przez który przebiega droga, należał do wojska. Teraz nic nie przypomina starych dziejów. Wręcz przeciwnie, a łącznik nie tylko skraca drogę kierowcom, ale pełni też inną funkcję. – Dziś możemy jechać drogą budowaną na potrzeby Centrum Przesiadkowego, a także hali sportowej, która tu powstanie. W tę przemianę znakomicie wpisuje się także wybudowane przez powiat ostrowski Centrum Kształcenia Praktycznego. To ogromna szansa na ożywienie społeczne i gospodarcze tej części miasta – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt budowy 245-metrowej drogi wyniósł 564 tys. zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  • 1
   1

   Na terenach po PKSie może powstanie w ramach tego “ożywienia gospodarczego” stocznia albo centrum lotów kosmicznych… kto wie? Spokojnie czekajmy, dajmy czas rządzącym.

 1. 8
  1

  Jechalem tam wczoraj z Wojska Polskiego w Dworcową i wreszcie doczekalem sie porzadnej drogi. Dobrze, ze zrobiona, bo to co bylo przedtem – bylo juz nieporozumienie,

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick