Kwestowali na renowację pomników. Zajmie się nimi prokuratura?

5
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zainteresował się zbiórką pieniędzy prowadzoną w Ostrowie Wielkopolskim i promowaną na fanpage'u Młodzieży Wszechpolskiej. Powód? "Flirt z neofaszyzmem i neonazizmem".

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, jak Młodzież Wszechpolska flirtuje z neofaszyzmem i neonazizmem to kolejny przykład. Właśnie na swojej stronie zamieścili zdjęcie mające informować o zbiórce pieniędzy. Ich puszka stoi w towarzystwie znaków organizacji neonazistowskich i symboli rasizmu” – takimi słowami rozpoczyna się post na Facebooku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zainteresował się zbiórką pieniędzy, prowadzoną przez tę organizację w związku z planowaną renowacją nagrobków.

Ośrodek nie kwestionuje zasadności prowadzenia zbiórki. Jego przedstawicieli zbulwersowało jednak to, co znajduje się tuż za puszką na zdjęciu opublikowanym na fanpage’u „Młodzież Wszechpolska Ostrów Wielkopolski”. Widać na nim puszkę ustawioną w jednym ze sklepów, a za nią znaki i napisy, które wywołały oburzenie członków Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Na zdjęciu firmowanym przez Wszechpolaków widzimy logo neonazistowskiej międzynarodówki Blood&Honour (nazwa od zawołania Hitlerjugend). Mamy też symbol białych rasistów „White Pride” i krzyż celtycki będący znakiem białych rasistów. Za te znaki sądy w Polsce już skazywały. W rogu widzimy także niemiecką banderę z czasów III Rzeszy oraz logo ruchu Skinheads” – czytamy w dalszej części posta.

Przedstawiciele ośrodka postanowili zgłosić sprawę do prokuratury.

MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA, CZY HITLERJUGEND?Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości jak Młodzież Wszechpolska flirtuje z…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Czwartek, 1 listopada 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Teraz juz chyba policja wraz z prokuraturą powiążą ostatnie tematy bazgrołów mieście z tematyką na tych vlepkach i konkretnymi osobami

  2. Niemieccy patrioci zbierali datki na groby polskich powstańców Hehe ta ostrowska młodzież weszpolska to konkretna niedouczona gimbaza!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick